Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nedostatek parkovacích míst v Ostravě-Jihu částečně vyřeší dvě nová parkoviště

V Ostravě-JIhu přibudou nová parkovací místa. V současné době se staví nová parkoviště hned na dvou místech obvodu. Jedno vzniká poblíž ulice Dr. Martínka v Hrabůvce, druhé pak na ulici Jičínská ve Výškovicích.

Na Jihu Ostravy je stejně jako v ostatních obvodech a městech nedostatek parkovacích míst. Mnohým řidičům se už brzy alespoň částečně uleví. Na jedno z parkovišť se promění nevyužívaná plocha v blízkosti ulice Dr. Martínka v Hrabůvce.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Do půlky listopadu zde vznikne 26 nových parkovacích míst. Celkové investiční náklady jsou 2,3 miliony korun.”

Celé parkoviště bude z asfaltu. Jeho součástí bude také chodník a veřejné osvětlení a ještě než se začne dělat povrch, celá plocha bude odvodněna.

Hana Tichánková (ANO), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Samozřejmě nedostatek parkovacích míst je napříč celým obvodem Ostrava-Jih, V současné době asi nejdramatičtější situace je v části Výškovic a zde právě probíhá výstavba nového parkovacího prostoru na ulici Jičínská.”

Do konce listopadu by tady mělo vzniknout 270 parkovacích stání. I přesto, že parkovací místa v obvodu chybí, ne všichni lidé o ta nová stojí.

Gabriela Gödelová, mluvčí MOb Ostrava-Jih: “Ne vždy lidé skutečně chtějí obětovat krásnou vzrostlou zeleň na úkor nových parkovacích míst. I to je důvod, proč v případě, že radnice najde vhodné lokality, tak přímo v místě provádíme veřejné projednání s občany."

Naposledy se veřejně projednávala budoucí výstavba parkovacích míst na ulici Čujkovova v Zábřehu.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy