Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dálkový autobus sjel z dálnice u obce Vražné na Novojičínsku, v havarovaném vozidle se zranilo 9 lidí

Na 318. kilometru dálnice D1 ve čtvrtek ráno havaroval autobus dálkové mezinárodní dopravy, který jel ve směru na Ostravu. Nehoda se stala u obce Vražné, informovala policejní mluvčí Zlatuše Viačková. Zranilo se 9 lidí, kteří museli být převezeni do nemocnice. Podle mluvčí byla zranění lehčího rázu. Šlo o autobus společnosti FlixBus s cizí poznávací značkou.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Řidič (1960) zřejmě únavou a nedostatečnou pozorností, v blízkosti vjezdu k benzinové čerpací stanici u obce Vražné, sjel na travnatý pás. Autobus pokračoval v jízdě a srazil svislou dopravní značku." 

Podle svědků nehody autobus najel na "hrbol hlíny", který se nachází u sjezdu k benzinové stanici, vůz poté vyletěl do vzduchu a spadl na travnatý pás. Až poté se řidiči podařilo rozjeté vozidlo zastavit.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Jak bylo dosavadním prošetřováním a prověřováním zjištěno, 61letý muž řídil pár minut před osmou hodinou ranní 23. září letošního roku autobus značky MAN Liońs chorvatské mezinárodní poznávací značky po dálnici D1 v katastru obce Vrážné na Novojičínsku, a to ve směru jízdy na Ostravu. Před sjezdem k objektu benzínové čerpací stanice Shell se s největší pravděpodobností plně nevěnoval řízení (podle jeho slov měl mikro spánek a silnou únavu), ztratil kontrolu nad vozidlem hromadné přepravy osob, vyjel vpravo mimo pozemní komunikaci, vjel na terénní val o výšce téměř jednoho metru, přerazil dopravní značku návěst pro odbočení a autobusem letěl vzduchem přibližně dvanáct metrů. Po dopadu autobus projel travnatým pásem, křoviskem a zůstal stát na účelové komunikaci u zmíněné benzínové čerpací stanice. Orientační dechová zkouška vyzněla u řidiče negativně a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši 350 tisíc korun. Kromě řidiče a jednoho náhradního řidiče cestovalo v době kolizní situace v dopravě v autobusu dalších 30 osob. Celá záležitost je nadále v intenzivním vyšetřování ze strany novojičínských kriminalistů."

Kvůli nehodě nebylo třeba omezovat dopravu na dálnici. Na místě zasahovali dobrovolní hasiči z Oder a hasiči z Ostravy. Na místo vyjeli také hasiči z Olomouckého kraje a záchranáři z obou krajů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy