Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na hradě Hukvaldy se konaly Svatováclavské slavnosti, lidi bavil kejklíř i kat

Stovky návštěvníků zamířily o víkendu na hrad Hukvaldy. V sobotu se lidé mohli navíc vedle běžné prohlídky oblíbené zříceniny bavit na Svatováclavských slavnostech.

Krásné počasí přilákalo o víkendu hodně návštěvníků na hrad Hukvaldy. Společně s účinkujícími si tam mohli připomenout svatého Václava.

Barbora Hrabovská, kastelánka hradu Hukvaldy: “Tentokrát mohou návštěvníci na hradě Hukvaldy zhlédnout akci s názvem Svatováclavské slavnosti. Přijeli šermíři Honorata až z Letohradu, kteří na hradě Hukvaldy účinkují letos již potřetí. A nepřijeli sami. Přivezli s sebou kata, kejklíře a další, takže dnes na návštěvníky čeká opravdu nabitý program. Mohou vidět ukázky palných zbraní, ukázky mušketýrů, útrpného práva a také kejklířské vystoupení. A mimo jiné mohou ochutnat výborný burčák a moravské víno.


Petr Kubíček, vedoucí spolku Honorata: “Dnešní program na Svatováclavské slavnosti si v podstatě soubor Honorata připravil čtyři a ukázku dobového tábora. Ta ukázka je taková, řekněme, skromnější, nicméně ten program, který se skládá z vystoupení kata vystoupení, které právě skončilo, z vystoupení kejklíře Tomáše Křupaly, ukázek palných zbraní, čili od střelného prachu po doutnákové muškety a v poslední fázi, to je dnešní novinka premiéra naše, to jsou povídky ze Smolných knih. Čili jsme si tady s sebou přivezli nějaké nářadí, nástroje a v podstatě bychom tady rádi sehráli scénku z mučírny.”
Anketa: “Přijely jsme s kamarádkou. Chodíme tady rády. Ještě jsem tu nikdy nebyla v zimě, takže se chystáme i v zimě. Ale teď jsme tady šly vyloženě na ty slavnosti. My to bereme jako procházku, my to máme z Frýdku kousek, takže sedneme na autobus a pak si uděláme procházku z města.”

Pokud to počasí umožní, mohl by být hrad pro návštěvníky přístupný až do prosince.

Barbora Hrabovská, kastelánka hradu Hukvaldy: “Pro letošní rok ještě sezona nekončí, čeká nás program akcí ještě v měsíci říjnu. Můžete se těšit na Podzimní radovánky, Strašidelný hrad Hukvaldy nebo také Pohádkové Hukvaldy. Pokud nám vyjde počasí, rádi bychom protáhli sezonu ještě i v měsíci listopadu a prosinci, kdy bychom rádi měli pro návštěvníky otevřeno vždy o víkendu.”
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy