Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zdrogovaný 17letý mladík ujížděl policistům v BMW na cizích značkách, v Děhylově boural

17letý mladík požil drogy a vzápětí s klidem sedl za volant BMW. V jednu hodinu v noci projížděl Hlučínem a chtěla ho zastavit policejní hlídka. Mladík za volantem ale začal policistům ujíždět až do Děhylova, kde havaroval. Policisté navíc zjistili, že na BMW byly značky ze Škody Fabia.

Ve středu po jedné hodině v noci projížděla policejní hlídka ulicemi Hlučína. Najednou se před nimi objevilo BMW, které se rozhodli zastavit a zkontrolovat, jenže řidič začal ujíždět.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Na světelné a zvukové výstražné znamení majáku a nápisu STOP služebního policejního vozu řidič výše uvedeného automobilu nereagoval, nezastavil, prudce zrychlil a začal ujíždět po ulicích Ostravská, Celní až do obce Děhylov na ulici Porubskou."

V křižovatce s ulicí Starý kopec auto narazilo do dopravní značky a zůstalo stát. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Celková doba policejního pronásledování ujíždějícího automobilu trvala okolo tří minut po délce trasy čtyř kilometrů, ke zranění žádné ze zúčastněných osob nedošlo a ani při kolizní situaci v dopravě nebyla mladistvá osoba zraněna."

Policisté řidiče po nehodě zadrželi a zjistili, že jde teprve o 17letého mladíka z Ostravy.

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "Vzhledem k jeho věku bylo ihned zřejmé, že není držitelem řidičského průkazu s příslušným řidičským oprávněním. Lustracemi v dostupných evidencích bylo také prokázáno, že na automobilu BMW jsou umístěny registrační značky z jiného osobního motorového vozidla, a to ze Škody Fábia, přičemž původní registrační značky vozu BMW jsou umístěny v depozitu."

Dechová zkouška byla u mladíka negativní, ale vyšel mu pozitivní test na drogy. 

René Černohorský, mluvčí PČR Opava: "A to na návykové látky amfetamin/metamfetamin."

Policisté se teď snaží zjistit, zda mladíkovi auto někdo půjčil nebo ho případně někde sebral. A zároveň kdo mu podal nebo prodal drogy. Nyní mu také za tento prohřešek hrozí, že řidičák na auto ani oficiálně po osmnácti letech dlouho neuvidí.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy