Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Záchranářský vrtulník v pondělí dvakrát zamířil do Starých Hamrů, zranil se tam motorkář a muž v lese

Dva zásahy v oblasti Starých Hamrů v Beskydech mají za sebou letečtí záchranáři v průběhu pondělního odpoledne. O dvou případech informoval mluvčí ZZS MSK Lukáš Humpl. Záchranáři nejprve zasahovali u zraněného motocyklisty a poté pomáhali muži s úrazem v lese.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Před tři čtvrtě na čtyři havaroval pětatřicetiletý muž na motocyklu, který po pádu stroje narazil do svodidel. Přivodil si poranění horní a dolní končetiny. Po zajištění končetinovými a celotělovou vakuovou dlahou, podání léků tlumících bolest a dalších opatřeních, byl týmem LZS šetrně transportován do ostravské Fakultní nemocnice." 

Operátoři ZZS MSK pak ve čtvrt na šest dostali informaci o pádu muže v lese. Na pomoc do špatně přístupného terénu vyslali horské záchranáře a vrtulník z Ostravy, který je vybavený k zásahu za použití specializovaných činností. 

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po příletu nad místo události proběhla rekognoskace a následné vyzvednutí pacienta jeřábovou technikou lékařem a použitím 55 metrů dlouhého lana. Šestašedesátiletý pacient byl ošetřen s těžkým poraněním dolní končetiny a transportován na heliport frýdecko-místecké nemocnice."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy