Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na silnici I/11 v Hrabyni hořel kamion, zranil se jeho řidič, část silnice byla uzavřená

Na silnici I/11 v Hrabyni v pondělí 18. října 2021 ráno začala hořet kabina tahače, který vezl návěs se štěrkem. Zranil se řidič, kterému hasiči museli poskytnout předlékařskou pomoc a kyslík. Předběžně odhadnutá škoda je 200 tisíc korun. Podle mluvčího hasičů požár způsobila technická závada na motoru.

Požár byl na operační středisko ohlášen před osmou hodinou ráno. Na místo vyjela jednotka HZS MSK ze stanice Opava, společně s ní tři jednotky dobrovolných hasičů – Hrabyně, Mokré Lazce a Opava-Komárov. 

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči dostali oheň pod kontrolu za 35 minut, pak požár dohašovali. Z poškozeného kamionu přečerpali do připravených sudů zhruba 500 litrů nafty, smíchané s hasební vodou, a také motorový olej. Pomocí sorpčních hadů a nasákavého sorbentu zabránili úniku provozních kapalin do nedaleké říčky Hrabyňka. Na závěr zásahu opláchli silnici proudem vody." 

Část silnice ve směru na Ostravu byla během zásahu uzavřena, v opačném směru byla průjezdná, kromě několika minut, kdy na ni směřoval hustý dým z hořícího tahače.

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "V současné době došlo k odstranění vozidla. Na 267 km zůstává však značení, kdy je zkrácen připojovací pruh o délce zhruba 30 m z důvodu zůstatku nečistot na silnici. Proto stále řidiče vyzýváme, aby byli na místě obezřetní a dodržovali stanovenou rychlost. Nyní jsou jízdní pruhy na Ostravu plně průjezdné."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy