Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté mají za sebou rozsáhlou dušičkovou dopravně bezpečnostní akci

Řidiči pod vlivem alkoholu, překračující rychlost i ti, kteří nepoužili bezpečnostní pás. Policisté mají za sebou pětidenní dopravně bezpečnostní akci. V souvislosti s dušičkami bylo v Moravskoslezském kraji zkontrolováno přes 3 200 aut a policisté zjistili více než 800 přestupků.

V minulých dnech lidé využili podzimní prázdniny a už od poloviny týdne vyjížděli z měst i obcí. Zároveň někteří zvolili návštěvy hřbitovů, aby u příležitosti Památky zesnulých vzpomněli na své blízké. Za volant usedli nejenom zkušení, ale i sváteční řidiči. U takových příležitostí z předchozích zkušeností na silnicích vnímáme zvýšený provoz, malé i velké dopravní komplikace, zejména pak poblíž hřbitovů.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Z těchto důvodů od středy 27. října do neděle 31. října probíhala dopravně bezpečnostní akce napříč našim krajem zaměřená na všechny účastníky silničního provozu. Do opatření byli nasazeni nejenom dopravní policisté, ale i policisté pořádkové služby všech územních odborů, městského ředitelství a odboru dopravní policie."

Policisté za celou dobu zkontrolovali napříč celým krajem 3 232 aut a zjistili celkem 831 přestupků.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "V 98 případech řidiči porušili předepsaný rychlostní limit v místě měření. Policisté vyřídili blokovou pokutou 93 porušení, zbývajících pět řidičů dořeší správní orgán dořešení ve své kompetenci. Ve dnech kontrol policisté zjistili, že 22 kontrolovaných řidičů je pod vlivem alkoholických nápojů, z toho u tří řidičů byla naměřena hodnota přesahující jedno promile. Bezpečnostní pás při jízdě nepoužilo celkem 43 osob, v jednom případě nebyl použit zádržných systém."

U některých aut policisté rovnou kontrolovali jejich technický stav. Za nevyhovující pak označili 71 automobilů a 4 řidiči nepředložili doklad o povinném pojištění.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Kontrolováni byli i cyklisté, konkrétně v uplynulých dnech policisté zastavili 16 cyklistů, kteří blokově zaplatili 6 300 Kč."

Důkladnější dohled prováděli také dálniční policisté. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Ti zjistili, že 41 vozidel jelo bez platné dálniční známky. U nákladních vozidel byla kontrolována zejména předepsaná hmotnost, hned u sedmi byla hmotnost nákladu překročena."

Za toto porušení šesti řidičům byla uložena pokuta v celkové výši 37 tisíc korun, jeden přestupce byl oznámen správnímu orgánu k vyřešení.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy