Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Ocenění mladý řemeslník roku 2021 převzal v senátu ČR student Jiří Grulich z varhanářské školy v Krnově

Pouze dva žáci z našeho kraje se mohou pochlubit titulem Mladý řemeslník roku 2021. Jedním z nich je Jiří Grulich, student 3. ročníku krnovské varhanářské školy. Své ocenění převzal na konci října v prostorách senátu v Praze.

K ceně přivedla Jirku vlastnoručně vyrobená akustická kytara. Přihlášení do soutěže sám vůbec neočekával.

Jiří Grulich, oceněný student: „To tam poslali učitelé potajmu, já jsem o tom ani nevěděl, takže to bylo takové překvapení. Poslali tam moji první akustickou kytaru, co jsem vyrobil už v prvním ročníku a pak tam poslali mé fotky, jak vlastně stojím u té vitríny a jak tam vkládám kytary a celkově materiály, které jsem psal o těch kytarách.

Jiří Holinka„ zástupce ředitelky pro praktická cvičení: „Náš student získal ocenění Nejlepší řemeslník roku 2021, v senátu mu bylo předáno a tady vlastně z MS kraje jsou dva.“

Komise kromě výrobku hodnotila také celkový profil řemeslníka.

Jiří Grulich, oceněný student: „Byly tam nějaké přísné požadavky co se týče mého prospěchu. Jsem ve třetím ročníku studia na této škole. A ještě tam musely být nějaké mimoškolní činnosti a školní činnosti.“

Titulu nejlepšího řemeslníka si velmi cení i škola, která ve městě udržuje tradici výchovy varhanářů a výrobců strunných nástrojů.

Ludmila Macháčková, zástupkyně ředitelky školy: „My jsme samozřejmě velmi rádi, že se Jirkovi podařilo takto umístit mezi nejlepší řemeslníky, studenty, kteří byli tímto prestižním oceněním vyznamenáni. Je to určitě propagace naší školy, chceme v tom určitě pokračovat, aby i další studenti měli tuto možnost.

Mladý řemeslník roku si dále plánuje splnit svůj největší sen, výrobu vlastní basové kytary. Ta vznikne jako jeho maturitní práce v příštím školním roce.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy