Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kamion nedobrzdil na semaforu v Návsí a narazil do dalšího, řidič zemřel, policisté hledají svědky nehody

Policisté vyšetřují tragickou dopravní nehodu, která se stala v pondělí 15. listopadu 2021 krátce po 14. hodině na silnici I/11 v obci Návsí. Na místě probíhá oprava silnice a dopravu řídí semafor. Na červené světlo zareagoval řidič kamionu, který zastavil, vzápětí do něj zezadu narazil jiný kamion, jehož řidič zemřel.

Oba kamiony jely ze směru od Slovenských hranic směrem na Jablunkov. V místě, kde aktuálně probíhá oprava silnice, první řidič (r. 1976) zastavil. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Druhý řidič (r. 1965) také nákladního vozidla přijížděl od Slovenských hranic směrem na Jablunkov, přičemž nedobrzdil a zezadu narazil do před ním stojícího kamionu. Oba řidiči byli občané cizí státní příslušnosti. Řidič (r. 1965) i přes poskytnutou pomoc nakonec svému zranění na místě podlehl. Řidiči, který stál u semaforu, byla provedena orientační dechová zkouška na přítomnost alkoholu v dechu s negativním výsledkem."

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Po nehodě zůstal v jednom z kamionů zaklíněn jeho řidič, kterého museli vyprošťovat hasiči. Šestapadesátiletého muže cizí státní příslušnosti převzali záchranáři do své péče bez známek života. Došlo u něj k selhání všech základních životních funkcí. Posádka neprodleně zahájila rozšířenou resuscitaci s cílem obnovit krevní oběh pacienta. Zajistila dýchací cesty a umělou plicní ventilaci, vstup do kostní dřeně i žíly pro podávání léků, zároveň nepřetržitě prováděla nepřímou srdeční masáž. Ani několik desítek minut trvající resuscitace nevedla k úspěchu a muž na místě podlehl mnohočetným poraněním v oblasti hlavy, hrudníku, břicha i končetin, která utrpěl."

Eva Michalíková, mluvčí PČR: "Pro kompletaci informací žádáme případné svědky této dopravní nehody, případně řidiče, kteří by mohli disponovat kamerovým záznamem, například z palubní kamery vozidla, aby kontaktovali linku 158."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy