Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Moravská Ostrava a Přívoz má nového starostu. Stal se jím Petr Veselka

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz má nového starostu. Stal se jím radní Petr Veselka z hnutí ANO. Zastupitelé centrálního ostravského obvodu ho zvolili na mimořádném zastupitelstvu.

Na ostravském magistrátu se mimořádně sešli zastupitelé Moravské Ostravy a Přívozu, aby zvolili nového starostu. Reagovali na demisi starostky Zuzany Ožanové, která ji podala 8. listopadu z důvodu zvolení poslankyní parlamentu.

Zuzana Ožanová, radní MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Já jsem už před volbami v minulém roce prohlásila, že pokud budu zvolena do Poslanecké sněmovny ČR, tak rezignuji na funkci starostky. Takže nic jiného než to, že jsem dodržela svůj slib.”

Zatímco koalice na nového starostu navrhla Petra Veselku z hnutí ANO, opozice pak někdejší starostku Petru Bernfeldovou z hnutí Ostravak, pro kterou ale hlasovalo jen 9 zastupitelů. Starostovský řetěz tak získal Petr Veselka.

Petr Veselka (ANO), starosta MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Nechystám vůbec žádné změny, protože tady ta koalice funguje a pracuje velmi dobře, takže já jenom navážu na tu práci a budu se snažit, aby ty projekty velké, které jsou rozdělané, se dojely. Takže nikdo ode mě žádnou revoluci nemůže čekat. Přistupuju k té funkci s pokorou a chci se opírat o dobrou práci koalice, místostarostů, radních a hlavně úředníků, na které je v současné době kladen velký tlak.”
Petra Bernfeldová (OSTRAVAK), zastupitelka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Určitě mě to mrzí, protože to první nějaké zklamání proběhlo před 3 lety. Takže tím, že opravdu jsme ty volby vyhráli, tak si myslím, že vůči občanům, vůči voličům, jsem tou starostkou měla být já.”

Nový starosta se bude věnovat čistě této funkce. Veškerou ostatní činnost ukončil.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy