Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dva mladíci se sluchátky v uších šli po kolejích, jeden nestačil uskočit a usmrtil jej vlak

Zcela zbytečnou tragédii na železniční trati Bohumín - Mosty u Jablunkova vyšetřují policisté od pondělního večera 29. listopadu 2021. Dva mladíci šli v kolejišti a poslouchali hudbu ve sluchátkách, jednoho následně srazil osobní vlak a usmrtil jej.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Strojvedoucí několik metrů před stanicí Karviná, hlavní nádraží uviděl dvě osoby jdoucí ve směru jízdy vlaku. Ze zjištěných informací vyplynulo, že strojvedoucí ihned začal troubit a brzdit. Nato měly osoby uskočit mimo kolejiště, přesto vlak jednu osobu zachytil. I přes okamžitou pomoc a veškerou snahu poskytnutí první pomoci strojvedoucím a svědkyně osoba zemřela." 
Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K místu události ihned vyjela posádka rychlé lékařské pomoci. Dospívajícímu chlapci, který byl vlakem sražen, byla v okamžiku příjezdu záchranářů poskytována laická první pomoc. Nalézal se v bezvědomí, bezdeší a ve stavu selhání krevního oběhu. Tým ZZS započal s rozšířenou resuscitací – pacientovi byly zajištěny dýchací cesty, zaveden vstup do kostní dřeně pro podávání léků a zahájena medikace, posádka pokračovala v nepřímé srdeční masáži. Přes několik desítek minut trvající snahu záchranářů se nepodařilo obnovit srdeční činnost a chlapec na místě podlehl vážným zraněním, který utrpěl."

Policie potvrdila, že šlo o mladé lidi, kvůli tragédii ale nebude upřesňovat věk oběti. Z dosavadního prověřování navíc vyplynulo, že oba měli během chůze v kolejišti poslouchat hudbu z mobilních telefonů přes sluchátka v uších. 

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR: "Je pochopitelné, že v dnešní době mladí lidé své mobilní telefony „nepouští“ z ruky, ale bohužel často vídáme, že odvádí jejich pozornost a obezřetnost. Mladí lidé se tak mohou během chvilky dostat do velmi nebezpečných situací. Chtěli bychom požádat rodiče, aby se svými dětmi o těchto nebezpečných situacích mluvili a upozornili je na ně."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy