Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V úseku nad Šancemi zase uvízly kamiony, jejichž řidiči porušili zákaz vjezdu

Každým rokem se situace na silnici nad přehradní nádrží Šance v Beskydech opakuje. Řidiči kamionů ignorují velké světelné tabule se zákazem vjezdu. Na silnici, která se v zimě může pouze plužit a sypat inertním materiálem, pak často se svými kolosy uvíznou a zachraňovat je musí těžká technika.

Hned tři kamiony musela v pondělí vyprošťovat těžká technika v horském úseku mezi Ostravicí a Bílou. Silnice se nesmí ošetřovat solí kvůli zdroji pitné vody. Dva kamiony nemohly vyjet stoupání nad přehradou Šance, další uvízl v esíčkách u Starých Hamrů. Všichni tři řidiči přitom porušili zákaz vjezdu, který v horském úseku platí pro vozidla nad 12 tun.

Anketa: “Od Frýdku jsou u cesty tři cedule, že mají kamiony sjíždět, ale stejně, když tam chvíli policisté nejsou, tak tady kamiony jezdí. Hlavně cizinci, Češi ne. Poláci, Litevci a takoví. Pak zůstanou stát v kopci a už se nerozjedou,” řekl jeden motorista ve Starých Hamrech.

Kamiony, které nemohly úsekem projet, komplikovaly dopravu pro všechna ostatní vozidla. Do vyproštění musela v místě asistovat policie.

Kateřina Kubzová, mluvčí Policie ČR MSK: “Na silnici 1. třídy I/56 mezi obcemi Ostravice a Bílá došlo k omezení dopravy. Vlivem klimatických podmínek tam uvízly tři kamiony, jejichž řidiči porušili dopravní značení. Silnice je sjízdná s opatrností.”

Policejní hlídky se budou v době sněžení na kamiony zaměřovat častěji, aby do těžko sjízdného úseku nevjížděly.

Nahlásit chybu


K tématu
AG družstvo Kružberk - Středisko (živočišné výroby) Kružberk
Kružberk
od 33 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 22 500 do 27 000 Kč/měsíc

Detail