Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vandal poškodil několik hrobů na hřbitově v Polance nad Odrou

Zlomený náhrobní kámen, poškozené lucerny i skleněná výplň vitríny na náhrobku. Na hřbitově v Polance nad Odrou řádil vandal, který poničil několik hrobů. Škoda byla předběžně vyčíslena na 30 tisíc korun a policie nyní hledá případné svědky tohoto jednání.

Na konci minulého týdne přijali policisté oznámení o poškození hrobů na hřbitově na ulici Anny Letenské v Polance nad Odrou.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Dosud nezjištěný pachatel poškodil čtyři hroby, čímž způsobil předběžnou škodu přes 30.000,- Kč. Svým vandalským jednáním v jednom případě zlomil náhrobní kámen, u druhého poškodil skleněnou výplň vitríny výklenku náhrobku a ve dvou případě poškodil lucerny."

Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto trestného činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti možného pachatele.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Také žádáme případně svědky, kteří se pohybovali na inkriminovaném místě a mohli by tak svým svědectvím pomoci k objasnění daného skutku, aby své poznatky oznámili na tísňovou linku 158 případně na nejbližší policejní služebnu."

Policisté z obvodního oddělení Ostrava Poruba v dané věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Je čas vánočních svátků a lidé tak velmi často navštěvují právě hřbitovy, aby zavzpomínali na své nejbližší. V případě, že při své návštěvě hřbitova si všimnete nevhodného chování osob, které například ničí hroby, co nejdříve celou událost oznamte na tísňovou linku 158. Za informace, které povedou k objasnění skutku, děkujeme."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy