Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Zásahová jednotka zadržela muže a ženu přímo při výrobě pervitinu

Policisté karvinského TOXI týmu odhalili hlavní strůjce dalšího velkého drogového byznysu. Zásahová jednotka zadržela pár přímo při výrobě pervitinu. Dvojice působila od Karvinska až po Zlínský kraj. Nyní už jsou ve vazbě a hrozí jim až desetileté vězení.

Důkladná příprava přinesla výsledky. Policisté karvinského TOXI týmu v posledních týdnech velmi usilovně pracovali na odhalení a následném zadržení dealerů drog. Jejich rozsah působení dosáhl přes Karvinsko až do Zlínského kraje.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Na zadržení dvou důvodně podezřelých osob se podílela Zásahová jednotka krajského ředitelství Moravskoslezského kraje, která je zadržela přímo při výrobě pervitinu, tzv. českou cestou."

Vzápětí po zadržení muže ve středním věku a mladší spolupachatelky proběhly domovní prohlídky bytových a nebytových prostor v obou krajích.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Kriminalisté zajistili laboratorní sklo, různé chemikálie určené na výrobu drog, farmaceutické přípravky s obsahem pseudoefedrinu a další věci potřebné k nelegální výrobě. Dále u podezřelých zajistili peněžní hotovost v české i zahraniční měně."

Zatčením hlavních pachatelů zdaleka případ nekončí. Policisté TOXI týmu rozplétají složitý a propracovaný nejenom nezákonný, ale i velmi nebezpečný byznys. Dvojice si mohla výrobou a následnou distribucí pervitinu přijít na velmi vysoké finanční částky.

Zlatuše Viačková, mluvčí PČR MSK: "Komisař proti zatčeným, muži i ženě, zahájil trestní stíhání a obvinil je ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Soudní senát vyhověl návrhu na vazební stíhání obou aktérů a v současné době je muž i žena ve vazebních věznicích.

Oba můžou být odsouzeni k trestu odnětí svobody až na deset let.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy