Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté dopadli vykrádače sklepů a koláren v Bohumíně, Rychvaldě a Orlové

Přímo na místě činu se podařilo policistům dopadnout nenapravitelného recidivistu. Zadržen byl v průběhu vloupání do rodinného domu v Bohumíně a teď už čeká ve vazební věznici na verdikt soudu.

Na 34letého muže měli policisté políčeno delší dobu. V Bohumíně, Rychvaldě a Orlové vykrádal sklepy a kolárny. Zaměřoval se většinou na věžové domy, které mu poskytovaly dostatek anonymity. V jednom případě se pokusil vloupat do bytu v Orlové, přičemž mu asistovala 25letá žena. Recidivista byl dopaden při dalším vloupání v Bohumíně.

Roman Honysz, ředitel MP Bohumín: “6. prosince v dopoledních hodinách jsme byli požádáni Policií České republiky, obvodním oddělením, o součinnost v Šunychelské ulici ve vztahu k zajištění části zahrady, kde by se měla v objektu zdržovat podezřelá osoba. Samotné zajištění osoby si provedla hlídka Policie České republiky sama.”

Obyvatelé Bohumína jsou rádi, že byl vykrádač sklepů dopaden.

Anketa: No to je jedině výborná věc, to by se mělo podařit pokaždé, že ho chytnou. Pokud by byly přísnější tresty nebylo by ani tolik loupeží a přepadení, ničeho.”
Zlatuše Viačková, mluvčí Policie ČR MSK: “Komisař 2. oddělení Služby kriminální policie Orlová obvinil 34letého muže. Za vinu je mu kladeno, že v posledních třech měsících se měl dopustit 14 skutků krádeží vloupáním. S sebou si odnášel různé nářadí, například i starší televizor, oblečení, elektrocentrálu a hračky. Na seznamu odcizených věci nechybí dámská a pánská jízdní kola, celkem jich bylo 9. Navíc měl odcizit také jedno elektrokolo, ale i 30 litrů medu. Jen na odcizených věcech majitelé vyčíslili škodu na bezmála 135 tisíc korun.”

Recidivista, který byl v minulosti několikrát ve vězení v zahraničí, nyní čeká na trest českého soudu v ostravské vazební věznici.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy