Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy řádili vandalové. Na mnoha místech poničili vánoční výzdobu

Na vánoční výzdobu v centru Ostravy si posvítili vandalové. Řádili hned na několika místech. Největší škody pak napáchali na Masarykově náměstí.

Více než 100 tisíc korun. To je škoda, kterou způsobili vandalové na vánoční výzdobě v centru Ostravy. Na některých místech už nepůjde opravit a letos tak už bohužel svítit nebude.

Petr Smoleň, ředitel Technických služeb Moravská Ostrava a Přívoz: “Na Masarykově náměstí jsme museli vypnout kompletní osvětlení stromů, které obíhají náměstí. Máme například na kašnách rozšlapané ozdoby, které se nám podařilo opravit. Na hlavním nádraží nám poškodili jednoho anděla v takovém rozsahu, že jsme ho museli vyměnit. Naštěstí jsme měli náhradního, ale bohužel už nám docházejí náhradní díly."

Vandalové řádili i v Husově sadu. Například ze světelné brány, která stála tady v těchto místech, si udělali žebřík a nenávratně ji tak poškodili.

Anketa: obyvatelé Ostravy: “Je to strašné udělat něco takového na svátky a vůbec něco takového. To je hrozné. Asi by to chtělo více kamerových systémů, nebo rychlejší policisty.”
“Je to strašné, co se tady děje v Ostravě v poslední době.”

Za posledních 5 let radnice investovala do vánoční výzdoby bezmála 7 milionů korun.

Jiří Vozňák, vedoucí odboru investic a místního hospodářství, MOaP: ”V každém roce to bylo více jak 2 miliony korun. V letošním roce už jsme dokupovali pouze malou část a samozřejmě tím, že dochází k takovému velkému ničení toho majetku, tak ty veřejné prostředky jdou úplně vniveč.”

Vandalové poničili vánoční výzdobu na rekordních 19 místech. V minulých letech to byla maximálně dvě. Případem se proto zabývá i policie.

Nahlásit chybu


K tématu
BTC servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 35 000 do 70 000 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s.- pracoviště Hlučín
Hlučín
od 4 325 do 8 650 Kč/měsíc

Detail

OPTIMIA facility s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 18 000 do 22 000 Kč/měsíc

Detail