Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Předvánoční vyjížďka se proměnila v drama. Žena s psím spřežením spadla ze srázu do řeky Morávky

Předvánoční vyjížďka ženy na tažných saních s psím spřežením se během chvíle proměnila v drama. Policisté zveřejnili případ nehody v obci Morávka na Frýdecko-Místecku, která se stala v úterý 21. prosince 2021. Během jízdy v okolí Raškovic se sáně převrhly a žena, která spřežení řídila, spadla s třemi psy ze srázu rovnou do řeky Morávky.

Žena se během pádu zranila a nevěděla přesně, kde se nachází. Zjistila také, že se zranil i jeden z psů. Naštěstí byla ale schopná si zavolat pomoc na linku 158. Ihned tedy začalo pátrání, během kterého pak policisté získali další informaci o poloze spřežení. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Policisté proto prohledávali okolí tohoto místa, kdy se jim podařilo ženu nalézt v těžko přístupném zasněženém terénu u koryta řeky. Žena byla zraněná, policisté se proto museli přebrodit na druhý břeh řeky, aby se k ženě dostali. Následně ji přenesli zhruba 300 metrů ke služebnímu vozidlu, kde ji poskytli první pomoc a tepelný komfort až do příjezdu záchranářů." 

Na místo dorazili také hasiči, kteří společně s policisty zajistili všechny psy, včetně zraněného. Následně je předali známému zraněné ženy. Ženu ošetřili záchranáři.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy