Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár v podkroví rodinného domu v Pržně, hasiči museli rozebrat střešní konstrukci i zateplení

U požáru v podkroví rodinného domu v obci Pržno na Frýdecko-Místecku zasahovalo ve čtvrtek 30. prosince 2021 pět hasičských jednotek. O zásahu informoval mluvčí HZS MSK Jakub Kozák.

Operační středisko se o požáru dozvědělo patnáct minut před devatenáctou hodinou. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "K požáru bylo vysláno pět hasičských jednotek - profesionální ze stanice HZS Moravskoslezského kraje ve Frýdku-Místku a dobrovolné z obcí Pržno, Baška, Frýdlant nad Ostravicí a Frýdek. Hasiči k likvidaci nasadili vodní proudy jak z vnějšku, tak zevnitř objektu. Zásah probíhal v dýchací technice, výrazně pomáhala i termokamera. Jednotky musely postupně rozebrat střešní konstrukci včetně požárem zasaženého zateplení. To hasiči vynesli z objektu a dohasili na volném prostranství."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Požár byl lokalizován osm minut před půl osmou večer, další téměř dvě hodiny zabrala celková likvidace. Do půlnoci zůstala na místě na dohled dobrovolná jednotka z Bašky."

Podle Jakuba Kozáka se při požáru nikdo nezranil a jeho příčina je v šetření. Vyšetřovatel předběžně odhadl škodu na 900 tisíc korun. Obyvatelům domu poskytli provizorní ubytování sousedé.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy