Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Opilý muž ve Zbyslavicích postřelil svého nezletilého syna, údajně šlo o náhodu, policistům nadýchal přes dvě promile alkoholu

Opilý muž na Nový rok dopoledne ve Zbyslavicích na Ostravsku legálně drženou zbraní postřelil svého syna. Podle policie otec nadýchal přes dvě promile alkoholu. Mělo jít o náhodný výstřel, ale případ je stále v šetření. Chlapec je v péči zdravotníků.

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Dnes dopoledne přijali policisté oznámení o střelném poranění nezletilého chlapce v místě bydliště v obci na Ostravsku. Policisté zjistili, že otec dítěte měl manipulovat s legálně drženou střelnou zbraní a došlo dle zjištění k náhodnému výstřelu. Střela zasáhla končetinu dítěte, chlapce převezli zdravotníci do nemocnice." 

Policisté na místě zajistili střelnou zbraň, zároveň u muže provedli orientační dechovou zkoušku, ta byla pozitivní, nadýchal přes dvě promile alkoholu. 

Soňa Štětínská, mluvčí PČR Moravskoslezského kraje: "Kriminalisté i nadále shromažďují a prověřují s událostí související informace a okolnosti, zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu ublížení na zdraví z nedbalosti."

Někteří z obyvatel obce poukazují na to, že kvůli incidentům v této konkrétní rodině už i dříve na místě kvůli tomuto muži zasahovala policie.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy