Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Nový rok turisté na Kubánkově zapálili vatru

Rodiny s dětmi i senioři vyrazili na Nový rok na každoroční nenáročný výšlap na Kubánkov, nejvyšší vrchol Palkovických hůrek. Společně tam pak zapálili vatru. Letošní ročník patřil mezi nejteplejší a mnozí účastníci by raději chladnější počasí.

Tomáš Podola, vedoucí oddílu Pionýr Palkovice: “Letošní ročník je určitě veselejší, protože nebyl inkognito, mohli jsme to podpálit oficiálně. I přesto bahno se sešlo více lidí a právě proto si myslím, že je to lepší ročník, než ten minulý. Ten byl opravdu takový rouškový.”

Ve spolupráci s Palkovicemi pořádají výšlap turisté z Hukvald.

Jiří Strakoš, předseda KČT Hukvaldy: “My pořádáme Novoroční výstup na Kubánkov, který ale zahájili turisté z Fryčovic. Byl to pan Bohuš Laník, který už nežije a byl to takový jako náš vzor za mládí. Oni to založili v roce 1975, my jsme se přidali v roce 1986 a vlastně jsme si to potom vzali za své. Oni tady jezdili s námi taky pořád, ale už to byla naše akce, kterou my jsme od nich převzali. Udělali jsme z toho akci Klubu českých turistů, který je v celostátním kalendáři. Pak se přidali ještě od roku 2000 Palkovjané a ti zase tomu dali úplně ještě vyšší třídu, protože tady udělali oheň, udělali tady občerstvení, hraje tady hymna, dokonce tady hrála i živá kapela. Takže teď je od toho roku 2000 je to v režii Palkovic, ale my tady pořád pořádáme ten Novoroční výstup a zároveň tady probíhá i novoroční akce Čtyřlístek. Je to akce Klubu českých turistů, kdy za příspěvek 30 korun účastník obdrží odznáček a kalendář a tím přispěje na zbudování cest nebo bezbariérových přístupů pro vozíčkáře do turistických chat.”

Letošní výšlap na Kubánkov se konal za výjimečně teplého počasí.

Tomáš Šimek, turista: “No úplně šťastný z toho nejsem, radši bych nějaký mráz a nějaké zimní počasí, ale co se dá dělat, i tak si to užijeme a jsme rádi, že tady můžeme být s dětmi.”
Ondřej, turista: “Jmenuji se Ondra a je mi 7 roků. Přišel jsem tu s mamkou, s taťkou a ještě se sousedy. Přišli jsme tu tradičně.”
Jiří Stach, turista: “U televize ať sedí ti, co nemůžou ráno na nohy, že to přehnali. No a ti ostatní, kteří jsou zvyklí chodit do přírody, tak ať se projdou, potkají se s lidmi a když přijdou na místo, které znají jako cykloturisté či turisté, tak je to vždycky dobré. Radím každému, aby to tak dělali.”
Šárka Stachová, turistka: “Chodím tady pravidelně už asi 15 rokem. Přivedla mě k tomu kamarádka a bylo to úplně úžasné poprvé a tak chodím pořád. Líbí se mi tady strašně moc, vynechala jsem snad jeden ročník.”
Radek Skotnica, turista: “My tady chodí pravidelně na tuto akci, nám se tady líbí. Vždycky se zapálí vatra a po tom silvestru, kdy zapijeme ten starý rok, musíme tím výšlapem ohodnotit ten rok nový. Jsme turisté, takže nám se tady líbí.”

Turisté z Hukvald, Palkovic a okolí se už teď těší na další společné výšlapy pořádané v průběhu celého roku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy