Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

První miminko roku na Bruntálsku se narodilo ještě před příjezdem do porodnice

Až před půlnocí 2. ledna 2022 se jako první miminko v okrese Bruntál narodila Vendulka Galvasová z Úvalna. Maminka plánovala rodit v krnovské porodnici, ale holčička se stihla narodit ještě před příjezdem sanitky doma. Závěr porodu se odehrál již pod dohledem zdravotníků v nemocnici.

Michaela Galvasová, maminka: "Vůbec nic nenaznačovalo tomu, že se malá narodí tak rychle. Na poslední chvíli jsem stihla zavolat porodní asistentce Šárce Janáčové z krnovské porodnice, která mi a manželovi radila, jak máme postupovat. V tu dobu pro nás již jela záchranka."

Tu i s narozenou dcerou převezla do nemocnice sanitka.

Jozef Pitoňák, primář porodnice SSZ Krnov: "Vlastně ani nevíme, zda můžeme říci, že šlo o náš první letošní porod, jelikož dítko přišlo na svět mimo nemocnici. Ale je pravdou, že závěr porodu se odehrál u nás. Podstatné je, že maminka i dcera jsou v pořádku a za pár dní je propustíme domů."

Mamince přišel s květinou a dárky osobně poblahopřát ředitel nemocnice. Hned po příchodu na pokoj ji ujistil, že je třikrát naočkovaný a čerstvě otestovaný.

Ladislav Václavec, ředitel SZZ Krnov: "Na první miminko letošního roku jsme si museli malinko počkat, ale pak to Vendulka vzala opravdu velkou rychlostí. Nejen Vendulce a její mamince, ale všem dětem, které se u nás letos narodí a všem maminkám, které si naši porodnici vyberou k příchodu dítka na svět, přeji hodně zdraví, štěstí, lásky a spokojenosti."

Šťastná maminka Michaela ani netušila, že je její Vendulka prvním dítětem okresu Bruntál.

Michaela Galvasová, maminka: "Děkuji panu řediteli za milou návštěvu a zejména všem zdravotníkům zdejšího týmu za péči. Lidského přístupu a pohodové atmosféry si vážíme."

Na Maminku doma kromě manžela čekají ještě dvě starší děti ve věku 14 a 11 let.

Nahlásit chybu


K tématu
SAVETI Facility Management s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 120 Kč/hod.

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Global Partner Péče, z.ú. - pracoviště Frýdlant nad Ostravicí,
Frýdlant nad Ostravicí
od 18 000 Kč/měsíc

Detail