Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Nemocnice skupiny AGEL si mezi sebou předávají pacienty na JIP, aby nebyly tak vytížené

Pacienti vyžadující komplexní podporou dýchání a oběhu, pacienti s kardiologickými obtížemi, ale i lidé s onemocněním covid-19 dostávají aktuálně péči napříč okresy i kraji a to díky spolupráci nemocnic skupiny AGEL. Ty si pacienty v rámci potřeby předávají, aby nemocnice nebyly tak vytížené.

Pacienti ze Zlínska, Ostravska, Novojičínska i Bruntálska, kteří potřebují léčbu pomocí umělé plicní ventilace, putují často až do Třince. Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí přitom i při této péči stále zajišťuje péči o pacienty s kardiovaskulárními onemocněními.

Radek Neuwirth, ředitel Nemocnice Třinec Podlesí: "Nemocnice AGEL Třinec-Podlesí je specializovaným centrem pro řešení kardiovaskulárních onemocnění, a tyto nemoci se i během covidové pandemie vyskytují ve stejné četnosti. Naším cílem proto bylo vybalancovat potřebu kardiovaskulární péče a covidové péče."

Nemocnice Třinec-Podlesí proto během současné pandemie zajišťuje především rychlý překlad kardiologických pacientů z okolních nemocnic a kompletní doléčení těchto pacientů s propuštěním do domácí péče. V období nejvyššího výskytu covidových pacientů pak nemocnice přebírala intenzivní necovidové pacienty z okolních nemocnic a v době vyčerpané kapacity ECMO přístrojů v Moravskoslezském kraji hospitalizovali v nemocnici také pacienty s covidem, kteří potřebovali nejen ventilátor, ale i ECMO. Přesun pacientů ale probíhá samozřejmě jen v případech, kdy to zdravotní stav dovoluje.

Radek Neuwirth, ředitel Nemocnice Třinec Podlesí: "Pacient musí být po medicínské stránce převozu schopný a rozhoduje o tom vždy zkušený lékařský tým. Péče v sanitě má svá specifika a omezení a převoz je samozřejmě náročný."
Adam Knesl, mluvčí skupiny AGEL: "V Nemocnici AGEL Třinec-Podlesí je aktuálně hospitalizován pouze jeden pacient s covid-19, ještě před nedávnem však zde zdravotníci pečovali i o 7 nemocných a prakticky všichni pacienti až na výjimky přitom byli nejprve hospitalizování v jiné nemocnici a do třineckého kardiocentra byli následně transportováni."

I přes množství dovážených pacientů přitom v třinecké nemocnici nedochází k významnějšímu omezování péče.

Radek Neuwirth, ředitel Nemocnice Třinec Podlesí: "Ambulantní péče je zcela neomezená, tedy normálně fungující jako mimo pandemii. Akutní a subakutní kardiovaskulární péče je vlivem pandemie flexibilnější, s rychlejšími překlady pacientů ze spádu a se snahou doléčit nemocné v naší nemocnici až do propuštění. Je tedy organizačně náročnější. Elektivní pacienti jsou i nadále ošetřováni, i když zde mnohdy dochází k dynamickým změnám termínů zákroků. Nicméně bavíme se o horizontu dnů či několika málo týdnů, a to vždy u pacientů, u kterých je to po medicínské stránce nerizikové. Významně nám pomohlo otevření naší jednodenní kardiologie v Ostravě, která rozšířila možnosti péče o tyto pacienty v regionu a zvýšila flexibilitu."
Nahlásit chybu


K tématu
AUTOCENTRÁLA s.r.o., Hlučín nebo Ostrava
Ostrava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava a okolí
Ostrava
od 20 000 do 30 000 Kč/měsíc

Detail