Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči rozváželi v Moravskoslezském kraji celý rok vakcíny proti covidu

Moravskoslezský kraj je jediným v České republice, který loni v lednu svěřil rozvoz vakcín proti covidu-19 výhradně do rukou hasičů. Ti během jednoho roku a jednoho dne rozvezli přes 1,2 milionu dávek do velkokapacitního očkovacího centra na ostravské Černé louce, do všech nemocničních očkovacích center v Moravskoslezském kraji, praktickým lékařům a do zařízení sociálních služeb na území kraje.

Vozidla Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje (HZS MSK) a jednotky sboru dobrovolných hasičů z Ostravy-Radvanic tak s očkovacími látkami objela více než dvakrát zeměkouli, když najela téměř 87 tisíc kilometrů bez nehody.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Osobní automobily byly vždy vybaveny speciálními chladničkami a doplněné termografy, které nepřetržitě zaznamenávaly vnitřní teplotu. Lahvičky s vakcínami byly předtím – na ochranu před případnými otřesy – ukládány do molitanových plat. Toto vybavení zakoupil Moravskoslezský kraj."

Hasiči začínali s bezproblémovou distribucí vakcín v pondělí 4.1.2021. Na trasy vyrazili téměř 700x.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Během středy 5.1.2022 rozvezli hasiči z centrálního skladu Fakultní nemocnice Ostrava poslední várku – celkem přes 30 tisíc dávek do všech nemocničních očkovacích center v Moravskoslezském kraji a také na Černou louku."
Radim Kuchař, zástupce ředitele HZS MSK: "Naše činnost byla vždy spolehlivá, což ocenilo i vedení kraje."

Další distribuci vakcín již zajišťuje společnost Avenier.

Nahlásit chybu


K tématu
WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 55 000 Kč/měsíc

Detail

HB group Facility s.r.o.,
Ostrava
od 13 000 do 15 000 Kč/měsíc

Detail

Ing. Zuzana Běhalová, Ostrava - Svinov, Ostrava - Bartovice
Ostrava
od 28 000 do 28 000 Kč/měsíc

Detail