Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Dopravní policisté si posvítili na náklaďáky, jeden z řidičů dostal pokutu 100 tisíc

Policisté se během prvních lednových dnů zaměřili na kontrolu kamionů a nákladních aut. Na vytipovaných silnicích kontrolovali, jak řidiči dodržují přestávky, technický stav vozidel nebo jejich náklad. Ze sedmnácti vozidel, která projela přes pásy mobilních vah, bylo sedm přetíženo. Jeden řidič vážení odmítl - dostal pokutu 100 000 korun.

Policisté v Moravskoslezském kraji mají za sebou další dopravně bezpečností akce. 

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Na vytipovaných silnicích kontrolovali, jak jsou dodržovány povinnosti pro silniční nákladní dopravu spojené s přepravou nebezpečných věcí, zda řidiči dodržují přestávky a doby odpočinků a zda nedochází k nedovolené manipulaci s tachografy a paměťovými kartami nebo jaký je technický stav vozidel. Nedílnou součástí kontroly bylo také vážení nákladních vozidel pro zjištění, zda jsou dodržovány maximálně přípustné hmotnosti, které na jednom ze stanovišť probíhalo za asistence pracovníků mobilní jednotky Centra služeb pro silniční dopravu."

Ze sedmnácti vozidel, která projela přes pásy mobilních vah, bylo sedm přetíženo. Kromě toho, že jejich řidičům policisté zakázali další jízdu, v příkazním řízení jim udělili pokuty v celkové výši 38 000 korun.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Překročení maximální povolené hmotnosti budou na základě oznámení s provozovateli vozidel řešit také příslušné úřady. Jako záruky, že se správnímu řízení nebudou vyhýbat, byly uloženy kauce v celkové výši 130 000 korun. Jeden řidič vážení odmítl. Jelikož od 1. ledna 2022 novela zákona o pozemních komunikacích navýšila sankci za takovéto odmítnutí z 30 000 na 100 000 korun, policisté mu udělili pokutu příkazem na místě v uvedené „nové“ výši."

Jeden řidič vedl nesprávně záznamový list tachografu, čtyři za jízdy telefonovali.

Daniela Vlčková, mluvčí PČR MSK: "Jelikož policisté kontrolovali nejen vozidla, na která byla akce primárně zaměřena, dalších přestupků se dopustili také řidiči osobních automobilů, přičemž nejčastěji se jednalo o překročení maximální povolené rychlosti (11 řidičů). Sedm vozidel bylo v nevyhovujícím technickém stavu a čtyři řidiči byli sankcionováni za nesprávný způsob jízdy."

Během trvání akce zjistili policisté celkem 35 přestupků, 33 vyřešili uložením pokuty příkazem na místě a 2 oznámili příslušným správním úřadům k dalšímu řízení. Celková výše uložených pokut se vyšplhala na částku více než 160 000 korun.

Nahlásit chybu


K tématu
Bartoň a Partner s.r.o., Ostrava (Poděbradova)
Ostrava
od 12 975 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail

Česká distribuční k.s. - Jablunkov
Jablunkov
od 8 650 Kč/měsíc

Detail