Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

16letá dívka se vážně zranila při pádu ze snowboardu na zledovatělém sněhu

Vrtulník ostravských záchranářů a beskydská horská služba zasahovala ve čtvrtek ve skiareálu Kohútka na Vsetínsku. Na snowboardu se tam zranila šestnáctiletá dívka. Lékaři měli nejprve podezření na vážné poranění páteře. Lékař ale poté vyhodnotil, že letecký transport není potřebný. Zdravotníci dívku zafixovali do vakuové matrace a odvezli do nemocnice ve Vsetíně.

Pracovníci areálu zalarmovali beskydskou Horskou službu kolem půl čtvrté s tím, že dívka nezvládla jízdu na zledovatělém sněhu.

Antonín Paločko, zasahující člen Horské služby Beskydy: "Podle úvodních informací byla nehoda natolik závažná, že slečna dokonce na malou chvíli upadla po nárazu na zem do šoku. Když jsme k ní dorazili, už s námi komunikovala a stěžovala si na brnění v horních končetinách."

Podle toho, jak dívka popsala její stav, měli záchranáři podezření na vážný úraz v oblasti páteře. 

Antonín Paločko, zasahující člen Horské služby Beskydy: "Vše jsme ihned konzultovali se Zdravotnickou záchrannou službou Moravskoslezského kraje. Pracovníci jejich dispečinku se pak rozhodli, že k nám vyšlou vzhledem k okolnostem vrtulník. Zároveň na Kohútku vyrazil i sanitní vůz."

Po příletu si zraněnou snowboardistku převzal lékař Letecké záchranné služby z Ostravy. 

Radan Jaškovský, náčelník Horské služby Beskydy: „Poté, co vyhodnotil její zdravotní stav, došel k závěru, že transport vrtulníkem není zapotřebí. Naši záchranáři dívku pak zafixovali do vakuové matrace a předali jí posádce sanitního vozu.

Sanitka slečnu následně odvezla k dalšímu ošetření do nemocnice ve Vsetíně.

Nahlásit chybu


K tématu
Protektia s.r.o., Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Správa železnic, státní organizace Bohumín
Bohumín
od 30 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail