Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brali peníze, karty nebo mobily. Trojice zlodějů řádila v Ostravě a ve Frýdku-Místku, na krku už má obvinění

Kriminalisté obvinili trojici zlodějů, kteří okradli několik lidí ve Frýdku-Místku a v Ostravě. Jde o muže ročníku 1988, 2002, těm pomáhal jejich mladistvý komplic. Své oběti si vytipovali v restauracích nebo barech a využívali jejich podnapilosti nebo nepozornosti.

video: PČR
video: PČR

Šlo jim především o osobní věci, mobilní telefony, chytré hodinky a samozřejmě i o peníze. Podle policejní mluvčí Kateřiny Kubzové se zlodějům v mnoha případech podařilo získat i platební karty poškozených. Z těch se následně pokoušeli vybírat hotovost nebo provádět bankovní transakce, což se nejednou povedlo. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Jeden z pachatelů (ročník 2002) se měl pak v polovině listopadu loňského roku tentokrát už ve Frýdku-Místku dopustit krádeže na osobě. Poškozenému měl vytrhnout z ruky mobilní telefon a utéct i s ostatními obviněnými, kteří tomu přihlíželi. Nezůstalo však jen u krádeží. Trojice obviněných si krátce nato měla v restauraci ve Frýdku-Místku vyhlédnout dalšího poškozeného. S tím se následně dali venku do řeči. Jeden z obviněných měl muže požádat o zapůjčení mobilního telefonu, aby si mohl zavolat. Ten mu vyhověl. Po nenápadné konverzaci však všichni tři začali utíkat. Poškozený běžel za nimi a chtěl, aby mu vrátili jeho telefon. Místo toho ho však obvinění muži měli povalit na zem a z kapsy mu odcizit peněženku s doklady i platební kartou."

Další z loupežných přepadení, které se odehrálo v Ostravě, má na svědomí obviněný devatenáctiletý mladík. 

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "U poškozeného si získal důvěru a vylákal jej do parku. Po chvilce však poškozený dostal strach a začal utíkat. Obviněný ho měl srazit na zem a pod pohrůžkou násilí po něm požadovat mobilní telefon. Muž se bránil a volal o pomoc. Pachatel se proto dal na útěk, stihl však dotyčnému odcizit peněženku s finanční hotovostí, doklady i platební kartou."
Kateřina Kubzová, mluvčí PČR: "Komisař oba dospělé muže obvinil ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže a přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Také byl podán podnět na vzetí do vazby, který byl soudcem akceptován. Mladistvý byl komisařem obviněn z provinění loupeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Za uvedené skutky jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let. V případě mladistvého jde o trest poloviční, tento je stíhán na svobodě."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy