Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silný zápach chemikálií odhalil další ostravskou varnu pervitinu, policistům ji nahlásil muž z domu v Porubě

Na silný zápach acetonu v jednom z bytů upozornil na konci roku policisty jeden z obyvatel domu v Ostravě-Porubě. Policisté na místě brzy odhalili varnu pervitinu. Podle mluvčí PČR Evy Michalíkové byl už při vstupu do domu cítit silný zápach po chemikáliích.

Na místo ihned dorazily další hlídky policistů a kriminalisté. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Na zákonné výzvy z bytu nikdo nereagoval. Jelikož na místě bylo podezření z možné exploze z důvodu neodborné manipulace při výrobě drog, došlo k násilnému vstupu do bytu." 

Policisté na místě zadrželi jedenačtyřicetiletého muže a jedenatřicetiletou ženu. V bytě byly na několika místech chemikálie k výrobě pervitinu. Policie nalezla také velké množství léků, digitální váhu a laboratorní techniku. 

Eva Michalíková, mluvčí PČR Ostrava: "Při výslechu se obě zadržené osoby k nelegální výrobě drog doznaly. Komisař 4. oddělení obecné kriminality Ostrava Poruba oba obvinil ze spáchání trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Také byl u obou podán podnět na vzetí do vazby, který byl pouze u muže soudcem akceptován. Žena je stíhána na svobodě. Muži hrozí vyšší trest než jeho spolupachatelce. V posledních třech letech za takový čin odsouzen a potrestán. Nyní mu hrozí až desetileté vězení. Ženě hrozí trest odnětí svobody od jednoho do pěti let."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy