Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Jeden řidič ujížděl policistům a havaroval, další ujel od nehody

Hned ve dvou případech na přelomu roku zadrželi policisté z oddělení hlídkové služby Frýdek-Místek řidiče, kteří se chtěli vyhnout silniční kontrole, jelikož za volantem neměli co dělat. Oba muži měli vysloven zákaz řízení a byli pod vlivem návykových látek.

zdroj videa: Policie ČR

Na Nový rok dopoledne se policisté rozhodli zkontrolovat vozidlo značky BMW na ulici Beskydské ve Frýdku-Místku.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Sedmatřicetiletý řidič však výzvu k zastavení ignoroval a začal policistům ujíždět ven z města přes obce Palkovice, Kozlovice a Mniší. Policisty se snažil „setřást“ jízdou po místních komunikacích, v jednom okamžiku si dokonce krátil cestu přes louku."

Jeho nebezpečná jízda skončila v obci Tichá na Novojičínsku, kde se do pronásledování zapojili tamní policisté.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Řidič zde projel přes pěší lávku, poté však vyjel mimo komunikaci a havaroval do násypu, kde byl policisty zadržen. Policisté poté zjistili, že muž byl pod vlivem drog a navíc měl vysloven trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel. Řidiči bylo sděleno podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta."

Podobnou situaci zažili policisté oddělení hlídkové služby Frýdek-Místek také o čtyři dny dříve, kdy dopadli devětatřicetiletého řidiče, který způsobil dopravní nehodu na silnici D48 směr Frýdek- Místek, od které ujel.

Kateřina Kubzová, mluvčí PČR Frýdek-Místek: "Po krátké chvíli byl policisty vypátrán. Se svým vozidlem značky Audi však začal na namrzlé vozovce před policisty ujíždět až do obce Skalice, kde havaroval. I v tomto případě měl řidič vysloven trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení motorových vozidel a navíc byl pod vlivem alkoholu."
Nahlásit chybu


K tématu
Josef Fusek, Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

Centrum sociálních služeb Jih, příspěvková organizace - Ostrava
Ostrava
od 19 090 do 27 570 Kč/měsíc

Detail