Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Policisté se při kontrolách zaměřili na viditelnost chodců a cyklistů

V minulém týdnu proběhla v Moravskoslezském kraji dopravně bezpečnostní akce zaměřená na viditelnost chodců a cyklistů. Cílem bylo eliminovat dopravní nehodovost právě s účastí chodců či cyklistů. Policisté se mimo to také zaměřili na silniční kontroly a na veškerá protiprávní jednání, která mohou účastníci silničního provozu na cestách porušit.

Do akce bylo zapojeno 716 policistů ze služby dopravní a pořádkové policie. Ti během uvedeného období zkontrolovali 2080 vozidel. Z toho bylo zjištěno 463 dopravních přestupků.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Nejčastějším prohřeškem u 74 řidičů bylo zjištěno držení telefonu nebo jiného hovorového či záznamového zařízení. Druhým nejčastějším přestupkem u 32 řidičů bylo zjištěno porušení rychlosti."

Policisté ale přistihli při přestupcích i 59 chodců a 21 cyklistů.

Eva Michalíková, mluvčí PČR MSK: "Nejčastěji přecházeli po přechodu pro chodce na červenou, náhle vstoupili do vozovky, ale také přecházeli mimo přechod pro chodce. Policisté se také zaměřili na kontrolu chodců v silničním provozu mimo obec za snížené viditelnosti. Celkem jich zkontrolovali 217. Z toho dva chodci nebyli označeni povinným reflexním prvkem, což ukládá za povinnost zákon."

Policisté mimo jiné také chodcům poskytovali vzácné rady, jak se mají v obci i mimo obce pohybovat a nakonec se s nimi rozloučili malým dárkem - reflexním prvkem. Reflexní oblečení je totiž vidět až na vzdálenost 200 metrů.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy