Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár domu ve Velkých Albrechticích způsobil škodu za 5 milionů korun

Škodu za 5 milionů korun způsobil požár rodinného domu ve Velkých Albrechticích na Novojičínsku. Plameny zasáhly celou střechu, do akce muselo 5 jednotek hasičů. Dům bezpečně opustili čtyři lidé, nikomu se nic nestalo.

Velký požár rodinného domu zalarmoval hasiče ve středu 12 minut před půl pátou ráno. Na místo okamžitě vyjely profesionální jednotky z Nového Jičína a Bílovce. Spolu s nimi také dobrovolní hasiči ze stanic Velké Albrechtice, Bílovec a Studénka.

Petr Kozák, mluvčí HZS MSK: "Už po příjezdu prvních jednotek na místo události byla požárem zasažena celá střecha domu o půdorysu přibližně 20 × 30 metrů, bez zranění a bezpečně ho opustili čtyři lidé."

Hasiči k likvidaci nasadili dvě výškové techniky - ze stanice v Bílovci automobilovou plošinu, z Nového Jičína automobilový žebřík. Vzhledem k nestabilitě zasažené střešní konstrukce, která se následně propadla, nebylo možné zasahovat vnitřními cestami.

Petr Kozák, mluvčí HZS MSK: "Zásah komplikoval silný mráz, ztěžoval jak plnění cisteren u hydrantů, tak pohyb na požářišti. S tepelným komfortem zasahujících hasičů pomohl teplý čaj z místní mateřské školy."

Požár byl lokalizován v šest hodin ráno, vyšetřovatel předběžně odhadl výši způsobené škody na 5 milionů korun.

Petr Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči museli následně rozebrat všechny zřícené a zasažené konstrukce včetně komínového tělesa. Za pomocí termokamery hledali a dohašovali skrytá ohniska."

Příčina vzniku požáru je v současné době v šetření.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy