Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Rodiče mají letos větší zájem o lyžařské kurzy, školy jich vypravují i několik

Po dvouleté pauze mohly letos školy opět vyslat své žáky na lyžařské kurzy. Zatímco dříve měly některé školy potíže naplnit minimální kapacitu, letos se ředitelé škol setkali s velkým zájmem a některé školy pořádají dokonce několik kurzů.

Pořádání lyžařských kurzů bylo pro mnohé školy problematické. Vedle nedostatku sněhu se učitelé setkávali i s nezájmem rodičů. Aby školy naplnily kapacitu, účastnily se děti napříč všemi ročníky. Letos je situace jiná. Některé školy kvůli velkému zájmu pořádají i několik kurzů. Například ZŠ Palkovice pořádá tři.

Milan Šponer, ředitel ZŠ Palkovice: “Zájem je poměrně velký. Je nás tady necelých 50 žáků ze čtyř tříd, čili dvě šesté a dvě sedmé. Takže řekněme takových 60 až 70 procent se tohoto pobytu účastní.”

Alena Jakubková, žákyně ZŠ Palkovice: “Já jsem na lyžáku poprvé a těšila jsem se hlavně na kamarády a že bude sranda na pokoji a hlavně jako lyžování a na ten svah taky. Já nelyžuju, já jsem na snowboardu a zatím se učím, ale víceméně mi to asi jde.”

Jan Vašek, žák ZŠ Palkovice: “Je to tady super. Docela i sjezdovka se mi líbí a pokoje jsou dobře vybavené, takže máme všecko. Už mám nějaké zkušenosti. Byl jsem i jednou v Alpách, ale každým lyžováním se učím.”

Některé školy pořádají pobytové kurzy s ubytováním na horských chatách, jiné vypravují každý den ke sjezdovkám autobusy. Do Bukovce na Jablunkovsku posílá děti také ZŠ v Rychvaldě.

Daniel Cigánek, ředitel ZŠ Rychvald: “Vzhledem k tomu, že minulé dva roky naši žáci nebyli na lyžařském výcviku, tak v letošním školním roce evidujeme zvýšený zájem ze strany rodičů a žáků. Na lyžařský kurz pojede přibližně 50 žáků z 8. a 9. tříd.”

Ceny lyžařských kurzů se liší především podle ubytování. Pětidenní pobyt v Beskydech přijde rodiče školáků na 3 až 5 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy