Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Silný vítr dorazil i do Moravskoslezského kraje, hasiči evidují stovku výjezdů

Odstraňování popadaných stromů, silných větví nebo připevňování plechových střešních krytin. To jsou nejčastější důvody výjezdů hasičů v Moravskoslezském kraji v neděli 30. ledna 2022. Kvůli silnému větru v terénu zasahují profesionálové i jejich dobrovolní kolegové.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Sto výjezdů kvůli silnému větru mají na kontě od nedělního (30.1.2022) brzkého rána do večerních hodin jednotky profesionálních a dobrovolných hasičů z Moravskoslezského kraje. Šlo tradičně hlavně o odstraňování popadaných stromů a silných větví, hasiči také odstraňovali či provizorně připevňovali plechové střešní krytiny. Tyto události se obešly bez zranění i bez větších materiálních škod. Nejčastěji zasahovali hasiči na Bruntálsku – 30x, na Karvinsku a Opavsku vždy 18x, ve třech zbývajících okresech MS kraje (FM, NJ, OV) se dosavadní výjezdy kvůli větru pohybovaly vždy kolem desítky." 
Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Šťastně – bez poškození zdiva a střechy – skončil nedělní odpolední pád padesátileté jedle na rodinný domek v Ostravě-Antošovicích. Hasiči z HZS MSK (stanice Ostrava-Přívoz) a dobrovolní z Koblova museli kvůli ustavení automobilové plošiny (ze stanice HZS MSK Havířov) v zahradě odřezat několik metrů pletivového plotu i s jedním sloupkem a zkrátit několik stromů a keřů. Po postupném a opatrném obřezávání stromu z plošiny motorovou pilou nakonec bezpečně – asi po hodině řezání – stáhly osekaný kmen na zem dva hasičské navijáky."
Nahlásit chybu


K tématu
Z + M Logistics, spol. s r.o. - Orlová
Orlová
od 7 388 do 12 313 Kč/měsíc

Detail

Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace,
Ostrava
od 19 700 do 27 290 Kč/měsíc

Detail