Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Česko-polský gang měl sklady plné léků pro výrobu pervitinu za 50 milionů korun

Dlouholetá přeshraniční spolupráce českých a polských výrobců drog utrpěla další ránu ze strany policie. Poté, co tam byli nedávno odsouzeni dva pachatelé z Česka, pokračují polští policisté v rozkrývání dalších částí velkého případu zpracovávání léků na drogy.

Zadržení dvou Čechů v Polsku bylo jen začátkem postupného odhalování mnohem rozsáhlejšího případu. Dva Češi už jsou odsouzení k zatím nepravomocným trestům. Policisté jim zabavili 60 tisíc tablet pseudoefedrinu, které v autě převáželi v krabicích od rýže. Policisté následně odhalili celý gang dodavatelů surovin a výrobců drog. Při domovních prohlídkách zabavili zhruba milion tablet, ze kterých by se dalo vyrobit asi 50 kilogramů metamfetaminu v hodnotě kolem 9 milionů polských zlotých, tedy asi 50 milionů českých korun. Zajištěna byla také hotovost v přepočtu za více než 7 milionů korun.

Pawel Żukiewicz, tiskový odbor Ústředního vyšetřovacího úřadu polské policie: “Dalším krokem policistů CBŚP bylo odhalení a likvidace skladu prekurzorů drog, který se nacházel ve středním Polsku. Jak se ukázalo, v pronajatém nefungujícím lékárenském skladu byly dvě místnosti téměř celé zaplněné kartony s léky.”

Léky se většinou z Polska převážejí jako surovina na české území, kde se z nich vaří pervitin.

Pawel Żukiewicz, tiskový odbor Ústředního vyšetřovacího úřadu polské policie: “Mezi léky byly především léky s obsahem pseudoefedrinu, a to i ty, jejichž prodej v Polsku je zakázán. Zajištěna byla také psychofarmaka a opioidy. Celkem policisté zajistili téměř milion tablet v hodnotě přes 3 miliony zlotých na černém trhu. Při prohlídkách míst pobytu podezřelých a míst, která používali, policie zajistila více než 1,3 milionu zlotých v hotovosti proti budoucím sankcím a pokutám.”

Tento případ sice patří svým rozsahem mezi větší, ale rozhodně není ojedinělý. Čeští a polští policisté a celníci spolupracují na odhalení dalších.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy