Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Litr benzinu pod 28 korun nebo kilo jablek za 8, Češi nakupují v Polsku, kde zrušili daně

Velkým lákadlem jsou od začátku února polské obchody a čerpací stanice. Polsko totiž snížilo nebo dokonce zcela zrušilo daň u některých potravin a pohonných hmot. Například kilo jablek přijde na 8 korun a cena paliva je až o 10 korun nižší než u čerpadel v Česku.

Nákupy v Polsku se vyplatily už dříve, ale od tohoto úterý jsou ještě výhodnější. Důvodem je snížení daně, které zavedla polská vláda, aby lidem kompenzovala zvýšené náklady v době koronaviru, energetické krize a s tím spojené inflace. Nesporné výhody to však přináší i nakupujícím z Česka. Palivo někteří dokonce tankovali do mnoha kanystrů.

Anketa: Odkud jste přijel a jak pro vás je atraktivní ta cena, která šla dneska ještě rapidně dolů? "Přijel jsem z Bystřice. Do Těšína jezdím se synem, takže to mám kousek a cena prostě je logicky atraktivní, samozřejmě. Tuším, že 15 procent dolů z daně, to je hodně a celkově tady vlastně je tady levněji, takže určitě se chystáme i na nějaký nákup."
Anketa: Odkud jste přijel a co říkáte na ty ceny? "Z Třince a ceny jsou super. Lepší než u nás. Kolik ušetříte na jedné nádrži. Už jste si to spočítal? Ještě ne, ale určitě to bude dobré. Dneska Poláci zlevnili i potraviny. Nakupujete v Polsku: Jezdíme často. Vyplatí se to. Co si myslíte o českém přístupu? Někde je asi chyba. Když to jde tady, proč ne u nás?"
Anketa: "Díky Polákům se máme zase trochu líp. Bohužel." Co jste si dneska přišli nakoupit? "My tady jsme denní hosté, dá se říct. Nevím, syn to má na lístku napsané. Běžné věci, spotřební věci a základní potraviny. Tak, jako Češi jezdí do Německa, tak my jezdíme tady."

Daňová úleva bude v Polsku platit minimálně půl roku.

Nahlásit chybu


K tématu
René Exner - Opava
Opava
od 35 000 Kč/měsíc

Detail

JOB FACTORY s.r.o. - Moravskoslezský kraj
Ostrava
od 27 500 do 32 000 Kč/měsíc

Detail

VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail