Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Hasiči zachraňovali malíře se zlomenou nohou a žebříkem v Kravařích, pak i příbuzné

Dvě jednotky hasičů se zapojily v sobotu odpoledne v Kravařích do záchrany mladého muže, který začal malovat stěny nad sklepem v rekonstruovaném rodinném domku. Když přijeli hasiči na místo, ležel zraněný a zaklíněný na úzkém schodišti do sklepa, zapletený levou zlomenou nohou do zlomeného hliníkového žebříku. Hasiči museli pomáhat i jeho příbuzným.

Na operační středisko hasičů byl nahlášen pád osoby ze žebříku u vstupu do sklepních prostor půl hodiny po sobotním poledni. Do Kravař ihned vyjela jednotka ze stanice Opava společně s jednotkou dobrovolných hasičů Kravaře. Bezmála šestadvacetiletý muž ležel zraněný na schodech do sklepa, byl při vědomí a komunikoval.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Hasiči jej museli opatrně vyprostit, když na jeho žebřík použili rozbrušovací pilu v aku provedení. Po odřezání žebříku jej postavili hasiči opatrně na zdravou nohu, ale hned čtyři mu museli pomáhat nahoru do přízemí. Asistovali i při jeho transportu do sanitky."

Následovala záchrana příbuzných.

Petr Kůdela, mluvčí HZS MSK: "Protože původně jednoduchý a nyní nepoužitelný žebřík sloužil i jako jediná cesta do prvního patra, hasiči museli odtud zachránit tchyni a tchána pomocí svých kvalitních nastavovacích žebříků. Ty záchrannou akci dočasných brigádníků – v podobě obou příbuzných – do přízemí domku samozřejmě vydržely bez újmy."

Příbuzní vyvázli bez zranění.

Nahlásit chybu


K tématu
Kohimex, spol. s r.o. - pracoviště Píšť
Píšť
od 30 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail

Josef Fusek, Ostrava - Kunčice
Ostrava
od 17 000 Kč/měsíc

Detail

Tomáš Lehnert - pracoviště Staříč
Staříč
od 45 000 Kč/měsíc

Detail