Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Tragická dopravní nehoda na Opavsku, po střetu nákladní Tatry a osobního auta zemřel muž

U tragického střetu nákladního a osobního vozu na silnici I/11 v katastru místní části Holasovic Kamenec na Opavsku v pondělí 7. února 2022 zasahovaly složky IZS. Nehoda byla na tísňovou linku ohlášena deset minut po čtrnácté hodině.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Deset minut po čtrnácté hodině odpolední 7. února 2022 řídil 32letý muž z Novojičínska nákladní motorové vozidlo tovární značky Tatra 815 (sklápěcí vůz) s přívěsem po silnici ve směru z obce Velké Heraltice na Opavu, přičemž na katastru obce Kamenec z dosud přesně nezjištěných příčin přejel do levé poloviny vozovky a zde se střetl s protijedoucím osobním motorovým vozidlem tovární značky Škoda Fabia, který řídila 61letá žena z Bruntálska. S ní v tomto automobilu cestoval 62letý muž z Bruntálska, který po nárazu utrpěl těžká zranění s následným úmrtím na místě této kolizní situace v dopravě. Výše uvedená žena utrpěla zraněních těžších charakterů s nutností jejího leteckého transportu helikoptérou k lékařskému vyšetření a k ošetření do Fakultní nemocnice s Poliklinikou v Ostravě-Porubě. Ke zranění řidiče nákladní soupravy ani případně dalších účastníků silničního provozu nedošlo."
Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Zasahující jednotka na vozidlech provedla protipožární opatření a zajistila je proti úniku provozních kapalin. Na základnu se hasiči vrátili krátce po půl sedmé, vyproštění nákladní Tatry 815 si zajistila soukromá firma."

Nehodu vyšetřují dopravní policisté, hmotná škoda na majetku byla vyčíslena řádově v několika desítkách tisíc korun.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Orientační dechová zkouška vyzněla u shora jmenovaného 32letého řidiče negativně, u 61leté ženy byl nařízen odběr biologického materiálu (krve) při jejím lékařském ošetření ke zjištění, zda v době jízdy nebyla pod vlivem alkoholických nápojů či jiných návykových látek."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy