Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Řidič osobního auta nepřežil srážku s kamionem na Bruntálsku

  • Bruntál,

Ranní nehoda na silnici I/45 z Bruntálu na Valšov si v pondělí 7. února 2022 vyžádala život řidiče osobního auta. Nehoda silnici na několik hodin uzavřela, hasiči přečerpávali stovky litrů nafty. Událost byla na tísňovou linku hasičů ohlášena o půl osmé ráno.

René Černohorský, mluvčí PČR: "Pětadvacet minut po sedmé hodině ranní 7. února 2022 řídil 48letý muž polské národnosti nákladní motorové vozidlo tovární značky Volvo s návěsem po silnici mezi Bruntálem a obcí Valšov (ve směru jízdy z Bruntálu na Olomouc), přičemž při průjezdu levotočivé zatáčky dostal na zledovatělém neposypaném povrchu pozemní komunikace smyk, s nákladní soupravou vjel do levé části vozovky, a to právě v době, kdy v protisměru jelo osobní motorové vozidlo tovární značky Škoda Fabia. Jeho 63letý řidič z Bruntálska nedokázal na vzniklou situaci jakkoli zareagovat a svým automobilem čelně narazil do zadní levé části tahače a do přední levé části návěsu. Osobní automobil poté sjel do pravého silničního příkopu ve směru jízdy na Bruntál a nákladní souprava narazila do přilehlého dopravního značení. Při této dopravní nehodě utrpěl řidič osobního vozu těžká zranění, kterým na místě podlehl. Ke zranění polského řidiče nedošlo, rovněž nebyla zraněna žádná další osoba a celková hmotná škoda na majetku byla vyčíslena na finanční částku ve výši nejméně 255 tisíc korun (150 tisíc korun - nákladní souprava, 100 tisíc korun - osobní vůz a 5 tisíc korun - dopravní značení). 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Hasiči provedli na obou automobilech protipožární opatření a zabezpečili místo nehody. Zároveň museli z poškozené nádrže kamionu odčerpat naftu, aby zabránili většímu úniku. K tomu si velitel zásahu nechal na místo události poslat chemický automobil, který je vybaven pro tyto typy události. S ním pak hasiči z nádrže odčerpali 300 litrů pohonných hmot." 

Hasiči na místo povolali vyprošťovací speciál Bizon ze staniec HZS MSK v Ostravě-Zábřehu. Byl nutný také zásah automobilového jeřábu a pojízdné dílny. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Samotné vyprošťovací práce komplikovalo počasí - především zledovatělá a zasněžená silnice. Kamion se podařilo postavit zpět na komunikaci krátce před půl druhou odpoledne. Další činnost hasičů na místě události - tedy především pokračující přečerpávání nafty tak, aby bylo možno tahač bezpečně naložit na odtah a úklid komunikace - trvala přibližně do patnácti hodin."

René Černohorský, mluvčí PČR: "Orientační dechová zkouška i test na možnou přítomnost návykových, omamných a psychotropních látek či jedů v těle 48letého muže vyzněly negativně, u zemřelého 63letého muže byla nařízena soudní pitva s odběrem biologického materiálu (krve) ke znaleckému zkoumání. Celá tato tragická událost je nadále v intenzivním prošetřování a prověřování ze strany policistů Skupiny dopravních nehod Dopravního inspektorátu Územního odboru Policie České republiky v Bruntále v úzké spolupráci s bruntálskými kriminalisty, a to pro důvodné podezření z naplnění skutkové podstaty některého z trestných činů."

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy