Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Výpadky sítě už nehrozí. ZŠ Šeříkova ve Výškovicích má novou elektroinstalaci

ZŠ Šeříkova ve Výškovicích je první školou v Ostravě-Jihu, kde projdou kompletní výměnou veškeré rozvody uvnitř budovy. Jako první přišla na řadu elektroinstalace, která byla nutná kvůli častým výpadkům.

V ZŠ Šeříkova prošla kompletní rekonstrukcí elektroinstalace, která byla původní a tudíž ve velmi špatném stavu. Vyměněno bylo také osvětlení, a to jak ve třídách, tak i na chodbách a veškeré vypínače a zásuvky, kterých je teď mnohem více.

Dagmar Hrabovská (Ostravak), místostarostka MOb Ostrava-Jih: “Proč elektroinstalace? Protože ve školách přibývá hodně IT techniky a stávající zastaralé sítě tento nápor nezvládaly."

Jana Gajdošová, ředitelka ZŠ a MŠ Ostrava-Výškovice, Šeříkova 33: “Ta původní elektroinstalace byla hrozně poddimenzovaná. Třeba v kabinetech, kde jsou tři lidé, tak byla jedna zásuvka. Běžně se nám stávalo, že nám vypadávaly jističe, neustále blikaly zářivky a podobně."
Kompletní výměna elektroinstalace probíhala ve dvou etapách a za plného provozu, což bylo pro školu velmi náročné.

Jana Gajdošová, ředitelka ZŠ a MŠ Ostrava-Výškovice, Šeříkova 33: "Máme ještě jednu budovu, družinu, takže my jsme tam operativně přesouvali děti a asi jsme byla jediná škola, která byla ráda, když se ozvala hygiena, že nějaká třída je v karanténě, protože se nám uvolnily další prostory."
Už v příštím roce bude rekonstrukce v ZŠ Šeříkova pokračovat. Postupně by měly projít výměnou i rozvody tepla, vody, odpadu i zdravotechniky.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy