Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V centru Ostravy opravili historickou budovu MŠ Blahoslavova, kam chodil Ivan Lendl

100 let příští rok oslaví historická budova MŠ Blahoslavova, která tady sídlí od 60. let a je jednou z 20 příspěvkových organizací centrálního obvodu Ostravy. Vila už byla ve špatném stavu, radnice ji proto nechala opravit.

Mateřská škola Blahoslavova v centru Ostravy září novotou. Historická budova z roku 1923 ve které sídlí, prošla kompletní rekonstrukcí všech vnějších částí. Má tak nová okna, fasádu, střechu i zateplený půdní prostor. Naposledy se opravovala před 20 lety.

Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: "My jsme museli řešit zatékající střechu, nevyhovující terasy, nefunkční okna, opadávající omítka."

Neoklasicismus, to je styl, ve kterém byla postavena tato historická budova. Při rekonstrukci byly nejnáročnější štukatérské práce, které se všechny dělaly ručně.

Náklady se vyšplhaly na více než 12 milionů korun..

Valentina Vaňková (ODS), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Projekt mohl být financován díky tomu, že jsme dostali dotaci ze Státního fondu životního prostředí ČR, no a samozřejmě bez pomoci účelové dotace ve výši 2 miliony 550 tisíc ze statutárního města bychom vůbec nemohli tyto náročné opravy provádět.”

Alena Pataky (ANO), místostarostka MOb Moravská Ostrava a Přívoz: “Jen tak pro zajímavost bych uvedla, že tuto školku navštěvoval i známý Ivan Lendl, který tady poblíž bydlel a trénoval na kurtech v Komenského sadech."
Rekonstrukce se zřejmě už příští rok dočká i suterén budovy a zahrada.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy