Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Z Karviné začne jezdit autobus do polského města Jastrzębie-Zdrój

Se změnou jízdních řádů přichází v karvinské autobusové dopravě i novinka. Město ve spolupráci s ČSAD zavádí novou linku, která bude jezdit do několika měst v Polsku. Lidé ji mohou využívat v pracovní dny i o víkendu.

Tento bílý minibus bude od 6. března, kdy dojde ke změně jízdních řádů, jezdit z Karviné do Polska. Na zavedení mezinárodní linky se dohodla Karviná s autobusovým dopravcem 3ČSAD.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: “My jsme se už dlouho s naším partnerským městem Jastrzębie-Zdrój bavili o tom, že spolupracujeme více než 20 let, ale že ta dopravní linka nám trochu chybí, takže se nám povedlo se společností ČSAD domluvit, že bychom udělali zkušební provoz linky, která pojede z Karviné přes Petrovice, Marklowice, Zebrzydowice až do Jastrzębia-Zdrój."

Jakub Vyvial, ředitel divize osobní dopravy 3ČSAD: “Budeme jezdit každý pracovní den 7 párů spojů, to znamená 7x do Polska a zpátky s tím, že navazujeme dopravu i do průmyslové zóny."

Obyvatelé obou partnerských měst mohou navzájem navštěvovat společenské a kulturní akce nebo festivaly, v tom případě by linka mohla být posílena. Důvodů výjezdů za hranice je ale víc.

Lukáš Raszyk, náměstek primátora: " je tam dost možností dnes i k populárním nákupům, že se to vyplatí, takže mohou tuto linku využít pro tento účel."

Vytíženost linky bude průběžně vyhodnocována, zhodnotí se, zda mají všechny spoje smysl, jestli je kapacita minibusu dostačující , případně kdy je vhodné linku posílit.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy