Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

V Českém Těšíně znovuotevřeli Turistické informační centrum u hranic s Polskem

Turistické informační centrum v Českém Těšíně opět nabízí své služby návštěvníkům města i jeho obyvatelům. Nachází se u mostu při vstupu do Polska. Kromě klasických služeb se tady konají i výstavy a organizují se komentované prohlídky.

Turistické informační centrum je nezbytnou součástí každého města a v Českém Těšíně funguje na strategickém místě, hned u hranic s Polskem v budově s dlouholetou historií.

Vít Slováček, místostarosta České Těšína: "Tuto budovu získal do užívání od celní správy Euroregion Těšínské Slezsko, takže jsme byli velmi rádi, že sídlo Euroregionu byl v Českém Těšíně."

Po čase přešla budova do majetku státu, díky spolupráci s MSK se podařilo získat budovu do majetku města, které ji zmodernizovalo.

Vít Slováček, místostarosta České Těšína: " V přízemí je přestěhovaný Odbor školství a kultury Českého Těšína, vrátilo se tady po dvou letech informační centrum a v prvním patře zůstal zmiňovaný Euroregion Těšínské Slezsko."

V turistickém centru jsou k dostání různé příručky, mapy města, upomínkové předměty a další zajímavosti. Přímo v infocentru si lidé mohou domluvit komentované prohlídky městem.

Jana Galášová, ředitelka Městské knihovny Český Těšín: "Těšín je město historické, historická metropole Těšínska a je tady spousta míst k objevování.”

Při příležitosti znovuotevření informačního centra byla nainstalována i výstava grafického designéra Pavla Nogy.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy