Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Bezpečnostní rady Moravskoslezského kraje - 28. 2. 2022

V sídle krajského úřadu v Ostravě se v pondělí 28. února 2022 odpoledne sešla Bezpečnostní rada Moravskoslezského kraje. Hlavním bodem jednání byla situace na Ukrajině. Rada posuzuje stav zabezpečení a připravenosti na krizové situace na území kraje vyvolané rusko-ukrajinským válečným konfliktem. Nabízíme záznam brífinku po jednání rady.

Bezpečnostní rada kraje informovala o zřízení krajského asistenčního centra a o schválení částky 10 milionů korun na prvotní náklady spojené s ubytováním uprchlíků. V kraji je nyní v různých zařízeních připraveno 400 lůžek a další jsou přímo v uprchlickém zařízení ve Vyšních Lhotách na Frýdecko-Místecku.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: “Z toho důvodu jsem byl požádán, abych ze strany ministerstva vnitra a konkrétně potom i generála Vlčka, abychom zřídili krizový štáb a byl jsem pověřen koordinačními pracemi v této oblasti. Tím klíčovým prvkem, který vznikne v našem kraji a bude vznikat v každém kraji, je Krajské asistenční centrum. To je v podstatě jakýsi kontaktní bod, první kontaktní bod pro uprchlíky z Ukrajiny, abychom se o ně mohli postarat. Uprchlíci se tam budou moci zaregistrovat, což je jedna z povinností, kterou musí splnit všichni, kdo do Česka z Ukrajiny nyní přijdou, a zřídí si zdravotní pojištění. Získají tu také vše potřebné pro ubytování.“

Lidem, kteří chtějí pomoci Ukrajincům, hejtman Ivo Vondrák doporučuje nejezdit individuálně na hranice, ale využít sběrných míst v Moravskoslezském kraji. Informace bude zveřejňovat speciální webová stránka. 

Chcete nabídnou svou pomoc Ukrajincům a nevíte, jak to udělat, aby vaše pomoc byla účinná? Zřídili jsme bezplatnou telefonickou linku 800 720 210, kde vám zaměstnanci krajského úřadu poradí, na koho a kam se obrátit, aby nabízená pomoc byla účinná, a jaká pravidla je nutné dodržovat. V provozu bude denně od 7 do 19 hodin. 

V Ostravě vzniklo také asistenční centrum pro Ukrajince z válkou zmítané země. Sídlo bude mít v ulici Červeného kříže 4, téměř v centru Ostravy. Občané Ukrajiny se tam budou moci zaregistrovat, což je jedna z povinností, kterou musí splnit všichni, kdo do Česka z Ukrajiny nyní přijdou, a zřídí si zdravotní pojištění. Získají tu také vše potřebné pro ubytování.

Nahlásit chybu


K tématu
Jansa, Mokrý, Otevřel & partneři s.r.o., advokátní kancelář, Ostrava
Ostrava
od 24 000 do 27 000 Kč/měsíc

Detail

Statutární město Ostrava - Městská policie Ostrava
Ostrava
od 18 980 Kč/měsíc

Detail

Centrum pro zdravotně postižené Moravskoslezského kraje o.p.s., Ostrava a okolí
Ostrava
od 28 000 do 32 000 Kč/měsíc

Detail