Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Kopřivničtí hasiči dostali od školáků velké srdce

Děti ze školní družiny v Kopřivnici se rozhodly udělat radost tamním hasičům. Zapojily se do projektu Srdce s láskou darované a ze svých otisků dlaní vytvořily obrovské srdce, které pak hasičům darovaly.

Základní škola Floriána Bayera v Kopřivnici si projekt Srdce s láskou darované velmi oblíbila. Účastní se ho letos už poněkolikáté. 

1. oddělení školní družiny: "S dětmi jsme přemýšleli, komu bychom letošní srdce rádi věnovali. Volba byla jasná, velké DÍKY patří celému integrovanému záchrannému systému, ale přece jen největší patří našim hasičům. Nelehká doba a každodenní nasazení si mohou brát svoji daň, proto bychom jim rádi naše vyrobené srdce chtěli věnovat. S dětmi jsme chtěli udělat něco, kde bychom do toho mohli dát každý kus sebe na památku. Proto jsme se rozhodli udělat velké srdce z našich rukou. K výtvoru jsme potřebovali velký papír, temperové barvy a naše ručičky."

Barvy si děti vybíraly samy, některé si dokonce barvy namíchaly podle sebe. Holky tvořily převážné barvy růžové nebo fialové. Kluci volili zlatou klasiku, tedy barvy modré, zelené a červené. Každý obtiskl svou ruku hned několikrát. Děti, které nebyly v den tvoření přítomné, to vynahradily jiný den.

1. oddělení školní družiny: "Na dětech šlo vidět, že je tvoření baví a že projekt pro ně znamená něco víc. Vytvořily něco, na co jsou pyšné a co mohou někomu předat. Hasičům mnohokrát děkujeme za jejich práci a přejeme Vám mnoho úspěchů, ale hlavně štěstí a zdraví!"

Srdce si hasiči přijeli převzít osobně a ještě dětem ukázali svoji techniku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy