Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Požár domu i chaty na Bruntálsku, jedna zraněná žena a škoda téměř 1,3 milionu

Hasiči na Bruntálsku měli velmi rušnou sobotu. Nesprávná instalace kouřovodu způsobila dopolední požár chaty v Komoře, místní části obce Holčovice. A odpoledne vyjížděli hasiči k požáru domu v Horních Životicích. Majitelka tam skončila v péči zdravotníků. Tady mohla za požár zapálená svíčka. Škoda byla dohromady vyčíslena na téměř 1,3 milionu korun.

První požár chaty v Komoře byl na tísňovou linku ohlášen tři minuty před jedenáctou hodinou, k zásahu byli vysláni hasiči ze stanice v Krnově a spolu s nimi dobrovolné jednotky z Města Albrechtice, Jindřichova a Vrbna pod Pradědem.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Obyvatelé zasaženého objektu jej včas a bezpečně opustili ještě před příjezdem hasičů. Ti k zásahu nasadili celkem tři vodní proudy, pracovali v dýchací technice a s podporou termokamery. Dostat požár pod kontrolu trvalo jednotkám půl hodiny, celková likvidace zabrala další přibližně hodinu. K odvětrání byla nasazena přetlaková ventilace."

Předběžnou výši škody tady odhadl vyšetřovatel na 950 tisíc korun. Hasiči ze čtyř jednotek pak odpoledne spěchali k požáru rodinného domu v Horních Životicích. 

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Událost byla ohlášena čtyř minuty po patnácté hodině, na místo byli vysláni hasiči ze stanice HZS Moravskoslezského kraje v Bruntálu a dobrovolné jednotky obcí Litultovice, Horní Benešov a Brumovice."

Plameny zasáhly jednu z místností, zplodiny se však rozšířily po celém domě.

Jakub Kozák, mluvčí HZS MSK: "Jeden ze tří obyvatel se nadýchal kouře a byl na místě ošetřen přivolanými zdravotníky. Ti později konejšili i pejska majitelky domu. Požár byl lokalizován zhruba po dvaceti minutách od příjezdu hasičů na místo události, až do osmnácté hodiny pak probíhala celková likvidace, odvětrávání a odklízení trosek."

Vyšetřovatel stanovil jako příčinu vzniku požáru zapálenou svíčku, způsobená škoda byla vyčíslena na 300 tisíc korun.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy