Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Na Lodičkách v Karviné se konal benefiční koncert pro Ukrajinu

V Karviné se uskutečnil benefiční koncert pro Ukrajinu. Obsahoval nejen vystoupení několika regionálních skupin a kapel, ale i sbírku hraček nebo aukci děl karvinských umělců.

Výtěžek z dobrovolného vstupného, denní mzdy obsluhy a členů Iniciativy Dokořán, která spoluorganizovala speciálního benefiční koncert na pomoc lidem zasaženým konfliktem na Ukrajině a i další forma pomoci se odehrála na Lodičkách v sobotu odpoledne. K organizaci akcese připojily nejrůznější skupiny a kapely.

Lukáš Heczko, spoluorganizátor koncertu, předseda Iniciativy Dokořán: “Vystoupí kapela Nedivoč, Blaf, Allscapones, Permoník karvinský podpořil akci a celou akci otevřela ostravská kapela Fredy a Krasty. Na baru mámě kasičku, kde lidi mohou přispívat dobrovolným vstupným plus my dáváme veškerý zisk z baru, co se vydělá, tak dáváme taky na Ukrajinu."

Umělci zahráli bez nároku na honorář, stejně tak lidé, kteří to připravovali, jako zvukaři a technici. Kromě dobrovolného vstupného, se výtěžek skládal i z aukčního prodeje děl karvinských umělců, jako proutěných soch Bogdana Kornase nebo místních fotografů.

Marek Běhan, předseda Fotoklubu Karviná: "Doufám, že větší část se prodá, abychom mohli přispět. Dražíme fotky od Katky Majevské, Václava Legerského a mé."

Svým dílem přispěla i karvinská regionální knihovna.

Markéta Kukrechtová, ředitelka RKK: "Zajistili jsme od našich čtenářů knížky, které nám darovali do knihovny. Ty jsme sem přivezli a prodáváme je za malou finanční částku a veškerý výtěžek půjde na Ukrajinu."

Kromě toho probíhala i sbírka hraček pro ukrajinské děti.

Nahlásit chybu


K tématu
Hakan Foods s.r.o.Karviná
Karviná
od 19 700 Kč/měsíc

Detail

ASF jobs s.r.o. - pracoviště
Nový Jičín
od 11 760 do 15 288 Kč/měsíc

Detail

ZENOFIAVAV s.r.o.
Český Těšín
od 25 000 Kč/měsíc

Detail