Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Brífink po jednání Krizového štábu Moravskoslezského kraje - 7. 3. 2022

V pondělí 7. března 2022 se online sešel - v minulém týdnu svolaný - Krizový štáb Moravskoslezského kraje. Hlavním bodem jednání byla opět situace na Ukrajině. Nabízíme záznam brífinku po jednání štábu, na kterém vystoupil hejtman Ivo Vondrák.

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: “Máme zatím 700 lidí, kteří prošli naším krajským asistenčním centrem. Dalších 400 lidí ještě centrem projde a čeká se právě na zprovoznění nového centra na Černé louce, kde by ta kapacita měla být až o řád vyšší, až 800 lidí za den."

Hejtman doufá, že provoz centra bude zabezpečen ve čtyřiadvacetihodinovém režimu, což dosud nebylo možné. S vybudováním centra kraji nábytkem pomohla společnost IKEA. 

Ivo Vondrák (ANO), hejtman MSK: “Krizový štáb také rozhodl, že těmto lidem rozdáme roušky. Ať jsou alespoň chráněni v té počáteční fázi, stejně jako jejich okolí. Nikdo nevíme, v jakém zdravotním stavu jsou, protože přicházejí z válečné zóny."

Stávající ubytovací kapacita v MS kraji je 2100 lůžek. Hejtman si pochvaluje dosavadní spolupráci se Správou uprchlických zařízení Ministerstva vnitra ČR.

Další informace najdete v záznamu brífinku.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy