Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

TJ Sokol Poruba pomáhá házenkářkám z Ukrajiny. Zajistil jim ubytování, jídlo i oblečení

Do humanitární pomoci se zapojil i TJ Sokol Poruba. Stará se o čtyři házenkářky, které utekly před válkou z ukrajinského města Čop. Úplně samy, bez rodiny. Jejich bratři a otcové bojují a maminky je nechtěly opustit.

Jediný telefonát stačil k tomu, aby se TJ Sokol Poruba postaral o čtyři dívky z Ukrajiny. Zajistil jim vše, co potřebují. Ubytování, jídlo i oblečení.

Přemysl Blaha, starosta, TJ Sokol Poruba: “My jsme dostali informaci od trenéra Borise Petrovského, který nám pomáhal v historii trénovat dorostenky. Z vlastních zdrojů se snažíme, aby se měly dobře."

Cesta z ukrajinského Čopu pro ně byla dlouhá a vyčerpávající. Trvala 31 hodin, další hodiny házenkářky strávily na cizinecké policii. Nejmladší z nich přitom ještě není plnoletá.

Tea Chikovani, HC Karpaty Užhorod: “Děvčata jsou všechna z Kyjeva a naši otcové, matky, bratři a sestry tam zůstali. Můj bratr je momentálně na vojně, bratr jedné z našich dívek a otec také bojují. Když jim voláme, slyšíme střelbu a křik. Je to válka, lidé umírají.”
Maria Hurkova, HC Karpaty Užhorod: “Tady jsou skvělí lidé, moc pomáhají Ukrajině a my jsme za to všem moc vděční.”

Házenkářky z Ukrajiny už mají veškeré formality za sebou a mohou se tak připojit k tréninku. Trénovat budou s ženami jednou až dvakrát denně.

Přemysl Blaha, starosta, TJ Sokol Poruba: “Za nás hrát samozřejmě nemůžou, protože přestupní termíny a to všechno skončilo.”

Sokol Poruba uspořádá i humanitární sbírku, a to 12. března během prvoligového utkání porubských házenkářek s Kynžvartem.

Nahlásit chybu


K tématu
VÍTKOVICE, a.s. - Ostrava
Ostrava
od 30 000 do 35 000 Kč/měsíc

Detail

WC Servis s.r.o., Ostrava
Ostrava
od 40 000 do 50 000 Kč/měsíc

Detail

Dalphen Building s.r.o., Ostrava, Frýdek-Místek, Loučná nad Desnou
Ostrava
od 20 000 do 40 000 Kč/měsíc

Detail