Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Muž z Ukrajiny měl v Těrlicku nečekaně vstoupit před polské auto, zdravotníci bojují o jeho život

K velmi vážně nehodě byli v úterý večer vysláni záchranáři do Těrlicka, kde byl sražen chodec. Na místo byl vyslán i vrtulník LZS Ostrava.

Nehoda byla ohlášena chvíli před půl sedmou večer. K zásahu vyjeli místní policisté a z Havířova vyjela záchranka. Během chvíle vystartoval ze své ostravské základny také záchranářský vrtulník. 

Podle dostupných informací byl poblíž čerpací stanice osobním automobilem sražen muž z Ukrajiny, který měl nečekaně vstoupit do vozovky od krajnice. Řidička z Polska s vozem Citroën už na jeho počínání nemohla včas zareagovat a došlo ke střetu. Chodec utrpěl těžká zranění. Po prvotním ošetření byl letecky transportován do Fakultní nemocnice v Ostravě. 

Lukáš Humpl, mluvčí Zdravotnické záchranné služby MSK: "Týmu Urgentního příjmu FN Ostrava byl předán dvaačtyřicetiletý muž, jehož srazil automobil v Horním Těrlicku. Okolo projíždějící posádka rychlé zdravotnické pomoci u něj byla několik minut po nehodě. Zprvu se nalézal ve stavu bezvědomí, později byl se záchranáři již v kontaktu. Zasahující lékař letecké záchranné služby zjistil poranění hlavy, horní a dolní končetiny. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče byl za stálé monitorace základních životních funkcí transportován do nemocnice vrtulníkem."

V místě nehody byl po dobu záchranných prací a vyšetřování omezen provoz. Na hlavním tahu mezi Havířovem a Českým Těšínem se proto vytvořily dlouhé kolony. Později policisté dopravu regulovali kyvadlově.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy