Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Český Těšín a Cieszyn mají nové společné logo

Český Těšín a Cieszyn mají nově společné logo. Bude sloužit hlavně k propagaci společných projektů a akcí, která obě města společně pořádají.

Na mimořádné společném setkání zastupitelů České Těšína a polského Cieszyna, které se konalo v Kulturním a společenském středisku Střelnice, bylo všem přítomným představeno nové společné logo obou měst. 

Gabriela Hřebačková, starostka Českého Těšína: “Je to logo, které se bude vždy objevovat při česko-polských projektech a aktivitách. Je to cesta dobrým směrem, protože si lidé mnohdy neuvědomují, že ta česko-polská spolupráce nás doprovází celý rok."
Mezi společné akce patří například vánoční setkávání, svátek Tří bratří, Kino na hranici, divadelní festival Bez hranic nebo Strašidla na zámku. Všude tam, ale i jinde, bude nové logo vidět. O jeho podobu se postaral zkušený grafik a profesor ze Slezské univerzity v Katovicích, Tomasz Kipka.

Tomáš Kipka, grafik: “Logo Cieszyna a Českého Těšína vypadají jako dvě značky v mapách, které tvoří srdce. Obě části znaku jsou stejné, jsme sice různí, ale sobě rovní. Volný prostor mezi červenou a modrou částí má znázorňovat řeku Olši.”

Logo vzniklo v rámci projektu „Český Těšín a Cieszyn společně“ , který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávy