Mimořádná zpráva:
Načítám...
  • Načítám...
>

Vrtulník byl u turisty se zástavou srdce za dvě minuty, letěl přímo od zraněné paraglidistky

Štěstí v neštěstí měl 55letý muž v terénu poblíž obce Veřovice. Zastavilo se mu totiž srdce. Na místě mu poskytla první pomoc náhodně kolemjdoucí zdravotnice. Během dvou minut byl navíc na místě záchranářský vrtulník. Zasahoval nedaleko mezi vrcholem Javorníku a Trojanovicemi u zraněné paraglidistky. Resuscitace muže byla následně úspěšná a vrtulník ho rovnou přepravil do nemocnice.

zdroj videa: ZZS MSK

Neobvyklou situaci řešili v neděli moravskoslezští záchranáři. V odstupu pouhých čtyřiceti minut a jen několik kilometrů od sebe museli řešit dvě vážné události. Vrtulník a posádka RZP nejprve po půl třetí spěchali ke třicetileté paraglidistce, která se zranila během přistání mezi vrcholem Javorníku a Trojanovicemi.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "K pacientce byl vysazen lékař, který se postaral o vyšetření a prvotní ošetření zraněné končetiny, i následné vyzvednutí v transportní síti. Vrtulník ji přepravil k sanitnímu vozidlu, jehož posádka zajistila předání ženy v novojičínské nemocnici."

Ve čtvrt na čtyři přijali operátoři informaci o bezvědomí muže v terénu, poblíž obce Veřovice. U pětapadesátiletého muže došlo během procházky k selhání krevního oběhu. Muž měl velké štěstí v neštěstí, protože šla zrovna náhodně kolem zdravotnice, která u něj okamžitě zahájila srdeční masáž.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Na pomoc vyrazily pozemní týmy z Frenštátu a Nového Jičína. Dispečeři ZZS na místo přesměrovali také vrtulník, jehož posádka právě nedaleko končila předchozí zásah."

Vrtulník s lékařem se tak k pacientovi dostal za dvě minuty. Díky profesionální a rychlé pomoci muž přežil.

Lukáš Humpl, mluvčí ZZS MSK: "Záchranáři pokračovali ve snaze o obnovení srdeční činnosti rozšířenou resuscitací, která byla úspěšná. Pacienta na přístrojem řízené ventilaci poté tým LZS transportoval na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice."
Nahlásit chybu

K tématu


Nejčtenější zprávyZákladní škola a mateřská škola pro sluchově postižené, Plzeň, Mohylova 90

od 32 580 do 42 780 Kč/měsíc

Detail

Základní škola Ruda nad Moravou, okres Šumperk

od 32 170 do 41 940 Kč/měsíc

Detail

NK agency s.r.o. - pracoviště Vodňany

od 17 900 Kč/měsíc

Detail

Dnešní premiéry